„Tajemnica spojrzenia” finisaż wsytawy i spotkanie z Autorką

Zapraszamy na spotkanie z Magdaleną Dziejmą, malarką, artystką, autorką goszczącej w Miejskim Ośrodku Animacji Kultury w Wasilkowie wystawy „Tajemnica Spojrzenia”.

Podczas finisażu przy kawie i ciastku porozmawiamy o tym, jak łączyć macierzyństwo z tworzeniem, skąd młoda matka czerpie siły i inspiracje do malowania oraz jak ogólnie w świecie współczesnej sztuki i życiu codziennym jest postrzegana kobieta – matka – artystka.

Finisaż przy kawie i ciastu odbędzie  się 27 maja 2022 roku o godzinie 18:00. Zapraszamy.

„Tajemnica spojrzenia” to wystawa, w której znalazło się 13 płócien różnych rozmiarów namalowanych techniką akrylową. Są to obrazy pochodzące z cykli „Trzepot myśli” oraz „Czar widzenia”.

Styl, w którym namalowano obrazy można określić realizmem magicznym. Bohaterką prac jest kobieta, która pojawia się w towarzystwie ptaków, na tle piór, oczu spoglądających na widza. Ciekawym elementem, na który warto zwrócić uwagę podczas oglądania ekspozycji jest detal. Niektóre części obrazu wyglądają tak realistycznie, że można na pierwszy rzut oka pomyśleć, że nie są namalowane np. błysk oka kormorana.

Kobieta pojawiająca się w twórczości Magdaleny Dziejmy nie jest osobą realną, a wyobrażeniem autorki. Powtarzające się motywy w malarstwie Magdaleny Dziejmy, dobór kolorów i sposób malowania, sprawiają że wyłania się z nich autorski styl, który staje się rozpoznawalny i utożsamiany z pędzlem artystki.  

Prace zostały namalowane na przestrzeni dwóch ostatnich lat. 

Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie
Skip to content