Szlakiem Jana Pawła II w Białymstoku

 „ Jeszcze będzie pięknie , mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty ,bo masz do przejścia całe życie”

Polak który zmienił bieg historii- w tym miesiącu 2 kwietnia minęła szesnasta rocznica śmierci Jana Pawła II.  

Papież był niezwykłym człowiekiem, bronił praw, starał się być blisko z potrzebującymi, docierać do nich. Uwielbiał dzieci i młodzież. Jego ideą była miłość i jedność i tak podchodził do wszystkich, umiał przebaczyć człowiekowi, który wyrządził mu krzywdę, tym pokazał nam, jak godnie żyć. Przewodnicząca Rada Młodzieży z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie Klaudia Zimnowodzka wraz z wychowawcami postanowiła z własnej inicjatywy odwiedzić pomniki Papieża znajdujące się w Białymstoku.

Kopiec Papieski  na lotnisku Krywlany- niewielkie porośnięte trawą i krzewami wzgórze które zdobi umieszczony na szczycie drewniany trzymetrowy krzyż upamiętniający mszę beatyfikacyjną odprawioną przez Jana Pawła II, otaczają go kamienie połączone łańcuchem w formie różańca.

Płytę poświęconą Papieżowi Janowi Pawłowi II przy ul. Elektrycznej 13 oraz półtonowy pomnik Jana Pawła II z gipsu wykonany w rekordowym tempie dwóch miesięcy przy Kościele Św. Kazimierza, to jedna z pamiątek wizyty Papieża w Białymstoku.

Wykonane zdjęcia pomników przez uczestniczkę Ośrodka wezmą udział w wojewódzkim etapie XXI Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego.

Szlakiem Jana Pawła II

Autor: Ewa Wołkowycka –  st. wychowawca OSiW, Marta Hakało pedagog/kierownik internatu
Zdjęcia: Ewa Wołkowycka –st. wychowawca OSiW

Skip to content