Szkolny Konkurs „Hej kolęda, kolęda” w Szkole Filialnej w Sochoniach

W dniu 14 grudnia 2021 roku w Szkole Filialnej w Sochoniach odbył się konkurs wokalny „ Hej kolęda, kolęda”.

Konkurs adresowany był do uczniów klas: 0, 1, 2, 3 naszej szkoły. W konkursie mogli wziąć udział soliści lub duety. Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz umożliwienie dzieciom prezentowania swoich umiejętności i zdolności wokalnych.

Konkurs przebiegał w miłym, świątecznym nastroju. Wszystkie dzieci z dużym zaangażowaniem,  przygotowały się do występu. Uroku występom dodały przygotowane piękne stroje o charakterze bożonarodzeniowym. Dzieci zaśpiewały tradycyjne polskie kolędy i pastorałki, m. in.: „Lulajże Jezuniu”, „Bosy pastuszek”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Świeć gwiazdeczko”, „Jezus malusieńki”, „Przybieżeli do Betlejem pasterze”, „Wśród nocnej ciszy”.

Poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany, uczestnicy konkursu zaśpiewali przepięknie. Laureaci konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Nagrody otrzymali: Ania i Martynka, Wiktor i Hubert, Kacper, Bartek, Oliwia, Marcel, Jaś, Ola i Zosia, Marcelinka. Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria i Kamila, Piotr i Ignaś, Olaf, Lidka i Natan, Krzyś.

Serdecznie gratulujemy dzieciom i życzymy dalszych sukcesów! Za sprawą przepięknie wykonanych kolęd i pastorałek już teraz poczuliśmy magię świąt Bożego Narodzenia.

Szkolny Konkurs „Hej Kolęda”

Organizatorzy konkursu: Ks. Adam Siegieniewicz, Bogumiła Sobieszuk

Skip to content