Projekt edukacyjny „Co to jest Niepodległość”

W Szkole Filialnej w Sochoniach przez cały tydzień odbywały się przygotowania do Święta Odzyskania Niepodległości. Mały Samorząd Uczniowski opracował projekt edukacyjny pt.: Co to jest Niepodległość? Do realizacji tego projektu zaprosiliśmy  uczniów całej szkoły tj. świetlicę, kl. 0, 1 ,2 i 3. Pracy było bardzo dużo. Każde dziecko przygotowało kotyliony narodowe dla siebie i dla rodziców.

Własnoręcznie wykonane ozdoby w barwach biało-czerwonych można podziwiać w oknie oraz na drzwiach wszystkich sal. Korytarz szkolny cieszy oko pięknymi, patriotycznym gazetkami.  Uczyliśmy się pieśni: Marsz Pierwszej Brygady, Szara Piechota,  Przybyli Ułani…,  które zaśpiewaliśmy dla pana Czesława Jakubowicza ze Związku Piłsudczyków w czasie spotkania z Marszałkiem Piłsudskim. Kto Ty jesteś? Polak Mały!- odpowiadały dzieci chórem podczas recytacji wierszyka przez ucznia klasy 3 Piotra Kitlasa, przewodniczącego samorządu.

Przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji: Szkoła do Hymnu i 10 listopada 2021 r. o godzinie 11.11 uczniowie całej szkoły zaśpiewali 4 zwrotki  hymnu państwowego. Piękna, słoneczna pogoda tego dnia zaprosiła nas do spaceru ulicami wsi z białymi i czerwonymi kwiatami z bibuły, podczas którego napotkanym mieszkańcom wręczaliśmy kotyliony. Wesołą niespodzianką dla wszystkich dzieci było szukanie w ogrodzie szkolnym białych i czerwonych serc, z których po naklejeniu na planszę powstała flaga Polski.

Na podsumowaniu projektu zostały zaprezentowane klasowe plakaty: świetlica- Białe Orły, kl. 0- Lapbooki 11 listopada, kl. 1- Polska 11 listopada, kl. 2 i 3- Portrety Józefa Piłsudskiego. Za wspaniałą pracę i zaangażowanie w realizację projektu każde dziecko otrzymało medal: Jestem Polką, Jestem Polakiem. „Co to jest niepodległość? Teraz wiem już na pewno…” – śpiewają uczniowie Szkoły Filialnej w Sochoniach.

Mały Samorząd Uczniowski Szkoły Filialnej w Sochoniach

Skip to content