Święto Niepodległości w Szkole Filialnej w Sochoniach

Święto Odzyskania Niepodległości uczciliśmy spotkaniem patriotycznym z panem Czesławem Jakubowiczem ze Związku Piłsudczyków.

9 listopada 2021r. Pan Czesław przybył do nas w stroju Marszałka Józefa Piłsudskiego. Pięknie i barwnie opowiadał o życiu Marszałka oraz o ważnych wydarzeniach z historii Polski. Opowieść bardzo zainteresowała uczniów i mieli mnóstwo pytań do pana Czesława, na które cierpliwie odpowiadał. Zaśpiewaliśmy pieśni „Marsz pierwszej brygady”,” Szara piechota” oraz „Przybyli ułani”. Następnie przewodniczący MSU poprowadził wspólną recytację wiersza „Polak mały”.

Urzekło nas to, iż pan Czesław zwrócił uwagę na to, że przedstawiciele MSU zostali wybrani w demokratycznych wyborach, co też jest istotą wolności. Spotkanie zakończyliśmy piosenką „Co to jest niepodległość”. Pan Czesław podarował szkole piękny album o Polsce z przesłaniem J. Piłsudskiego. Następnie dzieci zrobiły pamiątkowe zdjęcia z szablą Marszałka. To była piękna i ważna lekcja patriotyzmu. Podsumowaliśmy ją słowami piosenki: „Co to jest niepodległość… Teraz wiem już na pewno, każde dziecko dziś woła: to polski dom, polska szkoła. „

Święto Niepodległości w SF Sochonie

Mały Samorząd Uczniowski Szkoły Filialnej w Sochoniach

Skip to content