Świąteczna paczka dla Oli

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas – czas dawania, dzielenia się dobrem. Ludziom otwierają się serca, chcą podzielić się tym, czym mają i sprawić, by czyjeś święta stały się bogatsze i radośniejsze.

Zainspirowani akcją „Szlachetna Paczka” grupa III wraz z rodzicami z Przedszkola „Słonecznego” przy ulicy Sienkiewicza 24 w Wasilkowie postanowiła znaleźć rodzinę potrzebującą wsparcia oraz przygotować dla niej świąteczną paczkę. I tak trafiliśmy do Pani Anny i jej 9 letniej córeczki Oli. Obie  poruszają się na wózkach, ale mimo trudności dnia codziennego emanują radością i pozytywnym nastawieniem do życia.

Mile zaskoczył mnie odzew i entuzjazm ze strony rodziców moich wychowanków, kiedy opowiedziałam im o moim pomyśle. Byliśmy głęboko poruszeni mailem od mamy Oli. Tak naprawdę ten moment otworzył serca nam wszystkim. Wspólnie postaraliśmy się spełnić skromne prośby, a także ofiarować coś ponadto. Dużo rozmawiałam z moimi dziećmi. Chciałam, by zrozumiały, że wokół nas żyją ludzie niepełnosprawni, czasami potrzebujący wsparcia i że dobrze jest się dzielić i pomagać.

Akcja trwała od 1 do 20 grudnia. Ileż radości mieli moi wychowankowie przy pieczeniu i rodzinnym dekorowaniu pierniczków dla Oli i jej mamy. Jeszcze większą radość wzbudziło pakowanie prezentów. Myślę, że było to bardzo cenne doświadczenie dla moich 4-latków, które również cieszyły się z możliwości pomagania i robienia czegoś dla innych.
Razem z mamą Magdy  i naszą Panią Anią zjawiłyśmy się 20 grudnia u naszych podopiecznych. Wzruszenie i radość były obopólne. Nie wiadomo kiedy upłyną nam wieczór na wspólnym rozpakowywaniu prezentów, zabawach z Olą i rozmowach z jej mamą. Było nam wszystkim po prostu dobrze, a słowa mamy do Oli: Chyba dzisiaj przyszedł do nas Mikołaj za całe nasze życie w zasadzie ciężko jest mi ubrać w słowa emocje, które wtedy nam towarzyszyły.

Chciałabym bardzo podziękować wszystkim, a w szczególności rodzicom, którzy tak aktywnie zaangażowali się w przygotowanie naszej świątecznej paczki. Załączam także nadesłane podziękowania od Pani Ani i jej córki.  Dobrze jest być pomocnikiem Świętego Mikołaja.

Witam  serdecznie

W imieniu mojej córki Oli i swoim jako mamy chciałabym bardzo szczerze podziękować całej grupie rodziców jak i każdemu osobna za dar serca, czas, zaangażowanie i chęć wsparcia nas ogromną ilością praktycznych prezentów, które spowodowały przeogromne wsparcie finansowe dla naszego budżetu domowego w tak szczególnym czasie jak ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA. Daliście nam Państwo moc przyjemności, radości zadowolenia o jakim nawet nie marzyliśmy. Ofiarowana nam żywność środki czystości ubrania zabawki dla Oli wszelakie używki kawki herbatki ciasteczka batoniki 🙂 torebka i perfumy tylko dla mnie i takie drogie jeszcze…normalnie nie wiem jak Państwu dziękować …a jeszcze ten robot kuchenny o którym zawsze marzyłam…JESTEŚCIE KOCHANI:)

Jeszcze raz dziękuję Państwu z całego serduszka i życzę Państwu, by obok Was byli tak kochani i dobrzy ludzie jakimi Wy jesteście.

Źródło:
Aleksandra Wojtecka – nauczyciel grupy III

Świąteczna paczka dla Oli