#SuperKoder w SP im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie

Nasza szkoła od września dołączy do #SuperKoderów!

Od września ruszamy z zajęciami w ramach programu edukacyjnego Fundacji Orange #SuperKoderzy. Program jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8, w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

W czasie cyklu zajęć prowadzonych w ramach zajęć pozalekcyjnych uczniowie rozszerzą swoje umiejętności programowania, jednocześnie wykonując zadania z podstaw robotyki. Zdobędą również podstawową wiedzę z mechaniki, fizyki, elektroniki oraz myślenia projektowego wykorzystując naturalną, dziecięcą ciekawość i pasję do konstruowania pojazdów, budowli i wynalazków. W zespołach zadaniowych najpierw skręcą samodzielnie roboty, a następnie je zaprogramują do różnych zadań.

Warto podkreślić, że do tegorocznej edycji programu zakwalifikowało się jedynie 140 szkół z całej Polski tylko i wyłącznie na podstawie przygotowanego 30-sekundowego filmu. I to wszystko w czasie panującej pandemii i nauczania zdalnego! Za wygrany grant udało zakupić się 7 zestawów robotów Lofi Robot, które posłużą również do realizacji podstawy programowej z przedmiotu technika.

O tym, jak radzą sobie #SuperKoderzy z naszej szkoły będziemy informować w nowym roku szkolnym!

Więcej o programie znajdziesz tutaj: https://superkoderzy.pl/o-programie/
O samych robotach dowiesz się tutaj: https://www.lofirobot.com/

#Superkoderzy

Autor: Monika Trzeszczkowska nauczyciel techniki, informatyki i matematyki w Szkole Podstawowej im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie