Spotkanie z historią

W piątek 12 kwietnia odbyło się spotkanie zorganizowane przez Grupę Rekonstrukcyjną Centralnej Szkoły Podoficerskiej Korpusu Ochrony Pogranicza we współpracy z Miejską Biblioteka Publiczną w Wasilkowie i Miejskim Ośrodkiem Animacji Kultury.
Inicjatywa organizacji spotkania i prezentacji historii Korpusu Ochrony Pogranicza wyszła od dwóch mieszkańców Wasilkowa Jarosława Lachowicza i Czesława Biegańskiego należących do wyżej wymienionej grupy, a że pomysł ciekawy i warty realizacji, liczymy że będzie początkiem spotkań z historią naszego miasta, gminy i regionu – tą dalszą i też tą współczesną.

Spotkanie poświęcone Formacjom II Rzeczpospolitej – Korpus Ochrony Pogranicza w latach 1924-1939 w sposób niezwykle ciekawy, z dużą ilością ciekawostek i informacji z czasów powstania i funkcjonowania KOP-u poprowadził st.sierż. Krzysztof Szepiel – dowódca grupy. Warto nadmienić, że zarówno prowadzący jak i członkowie grupy prezentowali się w mundurach wraz z bronią z ówczesnego okresu. W trakcie spotkania pojawiły się liczne pytania pośród zgromadzonych oraz wywiązała się ciekawa dyskusja, która przeciągnęła się po spotkaniu co odczytujemy jako dobry prognostyk na kolejne spotkania z historią .

Spotkanie z historią

Wszystkich, którzy chcieliby się zapoznać z historią formacji ale również móc na żywo zobaczyć może nawet dotknąć munduru, elementów wyposażenia używanych przez członków Korpusu Ochrony Pogranicza, a nie mogli uczestniczyć w spotkaniu w Bibliotece zapraszamy 3 maja na ul. Dworną 19, gdzie po zakończeniu oficjalnych uroczystości pod Kapliczką na Rynku Kilińskiego w Wasilkowie. Będą czekały eksponaty, opowieści i …
…szczegóły wkrótce!


Redakcja