Spotkanie DKF-u w pastelowym świecie filmu

Dnia 7 stycznia w  Miejskim Ośrodku Animacji Kultury w Wasilkowie odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego Wasilków.

Podczas spotkania pt. „Pastelowy świat filmu” osoby uczestniczące w pokazie zobaczyły dzieło Tima Burtona pt. „Edward Nożycoręki”. Film opowiada historię młodego chłopca, który jest niedokończonym dziełem miejscowego wynalazcy. Zamiast rąk posiada nożyce. Dzięki nim świadczy usługi mieszkańcom poznając ich świat. Jest to opowieść pełna magii, uroku i kolorów, które odgrywają bardzo ważną rolę. Warstwę wizualną dopełnia niesamowita muzyka Danny’ego Elfmana, która w odpowiedni sposób buduje napięcie i podkreśla wątki.  

Jest to opowieść o miłości, akceptacji, inności, tolerancji i samotności. Warto zwrócić w tym filmie uwagę na grę jeszcze młodych aktorów Johnnego Deepa oraz Winony Ryder, którzy bez kompleksów udźwignęli główne role. Projekcja była poprzedzona wprowadzeniem wygłoszonym przez Izabelę Żukowską – kulturoznawczynię i fimoznawczynię, mieszkankę Wasilkowa. Polecamy ten film do obejrzenia.

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego odbędzie się pod hasłem „Nieoczywisty miesiąc miłości” 4 lutego 2022 roku.

Początek seansu  o godzinie 19:00. Zapraszamy.

Więcej o Dyskusyjnym Klubie Filmowym
na https://moakwasilkow.pl/dkf-wasilkow/

Skip to content