Spotkanie autorskie z Izabelą Klebańską

Julek – pisarzem, Ula – wydawcą, a Sofia – redaktorem, takie role odegrali podczas warsztatów zorganizowanych w Bibliotece Miejskiej w ramach „Podlaskich spotkań z pisarzami”, w których wzięli udział uczniowie kl. IV a, b i d Szkoły Podstawowej nr 1.

Oczywiście po chwili okazało się, że do wydania książki potrzebnych jest jeszcze bardzo wielu innych ludzi, dlatego „na scenie” zaroiło się od dzieci. Dzięki temu poznaliśmy losy każdej książki od rękopisu aż do ostatecznej wersji trafiającej w ręce czytelnika.

Kolejnym zadaniem czwartoklasistów było wybudowanie z książek budowli – stabilnej i ładnej. W rywalizacji między dziewczętami i chłopcami wygrały dziewczyny, choć panowie za swój wysiłek dostali większe brawa (i gdzie tu sprawiedliwość?).

Potem pani Małgorzata z Książnicy Podlaskiej przedstawiła uczniom bohaterkę spotkania – panią  Izabellę Klebańską – autorkę książki dla dzieci o słynnym polskim kompozytorze – Stanisławie Moniuszce.
Pisarka opowiadała uczniom o życiu młodego Stanisława i o jego drodze do sukcesu. Warto było posłuchać tych pełnych ciepła i pasji historii, ilustrowanych fragmentami utworów Moniuszki w tradycyjnej i współczesnej wersji. Spotkanie zakończył ognisty mazur w wykonaniu pani Izabelli i Adriana.

Na zakończenie otrzymaliśmy jeszcze autograf w książce zakupionej do naszej biblioteki oraz zrobiliśmy wspólne zdjęcie przed budynkiem gościnnej Biblioteki Miejskiej w Wasilkowie.

Spotkanie autorskie

Mat. SP nr 1