Ślubowanie klas pierwszych w SP nr 1 im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie

Wreszcie, sukces! Pierwszaki po siedmiu miesiącach nauki, w ostatniej chwili przed kolejnym przejściem na nauczanie zdalne, zostały oficjalnie włączone w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie.

Wiekopomne wydarzenie miało miejsce 19 marca 2021r. i warte jest upamiętnienia już choćby z tego powodu, że tak długo musieliśmy na nie czekać. Pierwszoroczniacy pięknie przygotowali się do ślubowania już w październiku, ale wtedy druga fala pandemii koronawirusa przeszkodziła w uroczystości. Dzieciaki musiały się zmierzyć z wyzwaniem nauki przez internet i świetnie sobie z nim poradziły. Po powrocie do szkoły trzeba było zaczynać przygotowania od początku i gdy wszystko było już dopięte na ostatni guzik … – znowu Covid próbował pomieszać nam szyki. Ale tym razem sprawna zmiana terminu, zaangażowanie wszystkich zainteresowanych oraz dobra wola rodziców, przeważyły i oto ślubowanie klas pierwszych mamy za sobą.

Maluchy od września nam podrosły, wydoroślały, dużo się nauczyły i mogły to wszystko zademonstrować dumnym rodzicom. W kluczowym momencie składania przyrzeczenia przez dzieci i mianowania ich na uczniów przez panią Dyrektor niejedna łza zakręciła się w oku, ale ogólnie panował naprawdę radosny nastrój. Pierwszoklasistom z okazji tak ważnego wydarzenia życzymy, by ich droga edukacyjna nie była tak trudna, jak na samym początku. Rodzicom gratulujemy zdolnych pociech, a paniom wychowawczyniom klasy 1a i 1b – świetnego przygotowania podopiecznych do ślubowania.

Ślubowanie klas pierwszych

Źródło: SP nr 1 im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie

Skip to content