Rozwój własnych zainteresowań i dzielenie się pasją do sztuki…

W sezonie jesienno-zimowym miałam szansę odbyć staż w Miejskim Ośrodku Kultury w Wasilkowie organizowanym w ramach Programu Praktykuj w Kulturze. Była to niebywała okazja na poznanie od podszewki jak wygląda praca w instytucji kultury. Podczas kilku miesięcy działania w zgranym i twórczym zespole nauczyłam się współorganizować i prowadzić imprezy, akcje i warsztaty tworzone dla lokalnej społeczności.

Dowiedziałam się w jaki sposób promować wydarzenia oraz samodzielnie opracowałam i przeprowadziłam warsztaty artystyczne. Dzięki tym doświadczeniom poczułam, że rozwijam własne zainteresowania i dzielę się pasją do sztuki z innymi ludźmi. Staż pomógł mi zdobyć kompetencje, które stanowią uzupełnienie wcześniej nabytej wiedzy na studiach kulturoznawczych.

Staż w MOAKU otwiera drzwi dla osób kreatywnych, które pragną rozwijać się w obszarze kultury i sztuki. Z tego powodu zdecydowanie polecam staż osobom, które wiążą swoją przyszłość z działalnością w kulturze.

Monika Michalczuk – stażystka w ramach Praktykuj w Kulturze
fot. Monika (po prawej) podczas prowadzenia warsztatów pouring

Praktykuj w kulturze to program rozwoju Kadr Kultury organizowany przez Narodowe Centrum Kultury. Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie bierze udział w tym programie by dzielić się wiedzą i doświadczeniem z młodymi osobami, które chcą związać swoje życie zawodowe z instytucjami kultury.

Skip to content