Rozbudź kreatywność

Uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie spędzili poniedziałkowe popołudnie tworząc autorskie świece żelowe, które będą zdobić ich pokoje w internacie.

Uczestnikom zostały przydzielone zadania, etapy powstawania świec zostały szczegółowo zaplanowane, po czym rozpoczęto prace.
W przygotowanych przez młodzież szklanych naczyniach należało umieścić knoty świecowe i zatopić je w ciekłej parafinie, która była systematycznie ogrzewana w kąpieli wodnej. Kiedy ten niełatwy etap pracy dobiegł końca uczestnicy rozpoczęli tworzenie kompozycji ozdobnych z użyciem kamyczków, muszli, suszonych kwiatów, cekinów czy brokatów.
Każda kolejna warstwa ozdób musiała być stopniowo zatapiana w żelu i pozostawiona do ostygnięcia.
Wizje końcowe co do ostatecznego wyglądu świec zmieniały się z każdą kolejną warstwą, niemniej jednak uzyskany efekt zadowolił młodych kreatywnych.

Zajęcia z rękodzieła cieszą się dużą popularnością wśród uczestników OSiW, sprawiają iż uczestnicy zapominają choć na chwilę o problemach z którymi się borykają, pozwalają zintegrować się, ale przede wszystkim rozwijają ukrywane często talenty i zamiłowania. Współpraca podczas zajęć, wspólne wyznaczanie zadań i celów, wymiana poglądów i opinii stanowi doskonałą formę rozwoju osobistego, jak też społecznego.

Rozbudź kreatywność

Autor/ zdjęcia: Elżbieta Kochanowicz-Klej- st. wychowawca OSiW

 

 

Skip to content