Reggae w Wasilkowie – to było magiczne wydarzenie

W sobotę 27 sierpnia na Cyplu w Wasilkowie po raz 11. odbył się Reggae Day. Podczas imprezy wystąpiły zespoły Blue Mahoe, Ska Dyktator oraz Etna Kontrabande. Występy na scenie były poprzedzone oraz zakończone występami DJ ROBI1KANABI oraz RADIKAL GURU, którzy dzięki ROOTS VIBRACJA SOUND SYSTEM zapewnili przybyłym niesamowite muzyczne doznania.

11. Reggae Day w Wasilkowie poza fanami reggae, ska, dub i roots zgromadził wielu mieszkańców Wasilkowa, szczególne rodzin z małymi dziećmi, którym  organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Na szczególną uwagę zasługuje warstwa wizualna wydarzenia. Gra świateł wśród spowitych dymami terenów nad rzeką Supraśl zapierała dech w piersiach nie jednej osobie. Takie obrazy pamiętane będą długo przez uczestników wydarzenia.

Impreza rozpoczęła się grą białostockiego Dj-a ROBI1KANABI, który wprowadził zebranych w klimaty reggae. Po nim na głównej scenie pojawił się zespół Blue Mahoe. Białostocka formacja wraz ze swoją wokalistką wykonała żywiołowy koncert, który porwał uczestników do tańca i wspólnej zabawy. Zespół swoją twórczością nawiązuje do lat 80. XX wieku i tamtejszych reggaeowych brzmień.

Następnie sceną i publicznością zawładnął Ska Dyktator ze swoim Kosmicznym Combem. Energiczny koncert pełen kontaktu z publicznością i rytmów soul, reggae i ska. Improwizacje muzyczne zespołu wyzwoliły w widzach niesamowitą energię. Mnóstwo energii miał też wokalista, który nie ograniczał się do występów wyłącznie na scenie. Można było go spotkać tańczącego i śpiewającego pomiędzy zgromadzoną publicznością. Tak energetyczny koncert nie mógł pozostać bez prośby o bis, na który Ska Dyktator i Jego Kosmiczne Combo chętnie wyszli.

Ostatnim zespołem na głównej scenie był Etna Kontrabande. Muzycy bardzo dobrze znani w środowisku osób słuchających reggae i ska. Artyści zabrali obecnych gości 11. Reggae Day  do świata muzyki reggae z elementami rocka, ska i muzyki elektronicznej. Ten koncert zostanie na długo w pamięci osób, które zdecydowały się wziąć udział w wasilkowskiej imprezie. Nie obyło się bez bisów, na które czekała licznie zebrana publiczność.

Zespół Etna Kontrabande zakończył występy na scenie głównej, ale w żadnym wypadku nie był to koniec imprezy. W muzycznym namiocie, pod którym znajdował się  ROOTS VIBRACJA SOUND SYSTEM rozpoczął swój występ Radikal Guru. Obecnie jest to najbardziej rozpoznawalny polski producent muzyki dub i na międzynarodowej scenie. Dało się to usłyszeć podczas jego występu, w którym licznie brali udział uczestnicy wcześniejszych koncertów.  Ten muzyczny set zakończył 11. Reggae Day w Wasilkowie, który jest jedyną tego rodzaju imprezą w naszym regionie.

Kolejne, już 12. Reggae Day w Wasilkowie odbędzie się za rok, 26 sierpnia na terenie rekreacyjnym Cypel. Mając w pamięci energię i pozytywne wibracje tegorocznego wydarzenia mamy nadzieje, że w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej!

Serdecznie zapraszamy do fotorelacji. Więcej zdjęć obejrzycie klikając w poniższy link.

Fotorelacja z 11 Edycji Reggae Day w Wasilkowie

11. Reggae Day

Fot. Magdalena Właszek

Skip to content