Przegląd wydarzeń w tenisie stołowym

W numerze 158 „Gazety Wasilkowskiej” opisałem trzy kolejki XI Edycji w Tenisie Stołowym Ligii Amatorskiej pod patronatem Białostockiej Ligii Sportu.
Po trzech kolejkach zajmowaliśmy III miejsce bez przegranego meczu.
W czwartej kolejce zagraliśmy z drużyną DB, która zawsze wywalcza miejsce na „pudle”. PO dwóch deblach był remis 1:1. Po pierwszej serii gier przegrywaliśmy 1:3, w drugiej i trzeciej serii 2:2. Sumując mecz przegrywaliśmy 6:8. Punktacja przedstawia się następująco: M. Łukaszuk 2,5 pkt, K. Drozdowski 1,5 i po 1 pkt Cz. Morzy i K. Popławski, czołowy zawodnik Szeparowicz bez punktu.

W piątek kolejce również zagraliśmy z drużyną ze ścisłej czołówki Dream Team, jak zwykle zaczęliśmy od debli, które zakończyły się remisem. 1:1.
W pierwszej serii czterech gier był remis 2:2, druga serię przegraliśmy 0:4, natomiast w ostatniej zremisowaliśmy 2:2 ale cały mecz przegraliśmy 5:9. Punkty dla MOAK-u zdobyli Szeparowicz 2,5 pkt, Morzy 1,5 pkt , Poławski 1 pkt, Łukaszuk bez punktu.

W szóstej kolejce zagraliśmy z pierwszą drużyną z Moniek. W deblach zremisowaliśmy 1:1, w pierwszej serii wygraliśmy 3:1, w drugiej zremisowaliśmy, a w trzeciej wygraliśmy 3:1 i cały mecz 9:5.
Punkty dla MOAK- u zdobyli M. Łukaszuk 3,5 pkt, P. Szeparowicz 2 pkt, K. Drozdowski 1,5 pkt, oraz po 1 punkcie Cz. MOrzy i K. Popławski.

W siódmej kolejce graliśmy ze słabszą drużyną, ale deble zakończyły się remisem 1:1, cztery pierwsze gry wygraliśmy 3:1, drugie wygraliśmy 4:0 i cały mecz 12:2.
Punkty dla MOAK-u zdobyli P. Szeparowicz 3,5 pkt, M. Łukaszuk 3 pkt, Cz. MOrzy 2,5 pkt, K. Popławski 2 pkt, K. Drozdowski 1 pkt.

W ósmej kolejce zagraliśmy ze zwycięzcą poprzedniej edycji KTS Wysokie Mazowieckie. Zawodnicy zagrali bardzo dobry mecz już po deblach prowadziliśmy 2:0, w czterech pierwszych grach był remis 2:2, a w ostatniej kolejce zwyciężyliśmy 3:1 i cały mecz wygraliśmy 9:5.
Punkty dla MOAK-u zdobyli M. Łukaszuk 3,5 pkt, Cz. Morzy 2,5 pkt, P. Szeparowicz 1,5 pkt, K. Popławski 1 pkt, i K. Drozdowski 0,5 pkt. To zwycięstwo bardzo nas cieszy gdyż zwyciężyliśmy z niepokonaną drużyną.

W ostatniej dziewiątej kolejce tej rundy zagraliśmy z jedną ze słabszych drużyn i wygraliśmy 13:1. Punkty dla MOAK-u zdobyli Cz. Morzy, P. Szeparowicz , M. Łukaszuk po 3,5 pkt, K. Drozdowski 1,5 pkt, i K. Popławski 1 pkt. Po zakończeniu rundy wiosennej zajmujemy czwarte miejsce na dziesięć zespołów w I lidze. Na dzień 13 czerwca w rankingu indywidualnym na 58 zawodników nasi zajmują kolejno miejsca:
6 – M. Łukaszuk,
7 – P. Szeparowicz,
11 – Cz. Morzy,
natomiast na 47 debli M. Łukaszuk i K. Drozdowski zajmują 2 miejsce, P. Szeparowicz i Cz. Morzy 4 miejsce.
We wrześniu przewidziana jest runda rezerwowa.

Z okazji Dni Wasilkowa 8 czerwca w Szkole Podstawowej im. Króla Zugmunta Augusta przy ul. Polnej odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Wasilkowa. Zawody odbyły sie w trzech kategoriach: dziewczyny, chłopcy rocznik 2006 i młodsi oraz rocznik 2005 i starsi.

W grupie dziewcząt miejsca plasują się następująco:

I miejsce Wiktoria Sochoń,
II miejsce Gabriela Rogowska,
III miejsce Katarzyna Radecka,
IV miejsce Patrycja Pruszyńska.


W grupie młodszej chłopców kolejno:

I miejsce Jakub Dąbrowski,
II miejsce Paweł Mierzejewski,
III miejsce Krystian Kuźma,
IV Jakub Buzun, dalsze miejsca Adam Dziejma, Wojciech Baranowski, Kacper Haponik, Michał Burzyński, Damian Piech, Adrian Kozłowski.
Wszyscy otrzymali dyplomy uczestnictwa i słodkości. Natomiast trzy pierwsze miejsca były nagrodzone pucharami i dyplomami oraz upominkami dedykowanymi tenisistom.
Nagrody główne zostały wręczone przez Burmistrza Adriana Łuckiewicza podczas obchodów dni miasta na głównej scenie.


Autor: Instruktor Tenisa Stołowego E. Zawadzki