Projekt „Czyściochowe Przedszkole”

Dzieci z Punktu Przedszkolnego „Przedszkolak” w Sochoniach uczestniczą w projekcie „Czyściochowe Przedszkole”. Jest to nowy program edukacyjny dla przedszkoli w całej Polsce, organizowany przez firmę Rossmann w ramach programu Rossnę! Junior.

Higiena osobista to jeden z istotniejszych elementów codziennego życia, który wpływa nie tylko na wygląd, ale również na zdrowie. Dobrych nawyków, także higienicznych, uczymy się już od najmłodszych lat. To, co wtedy przyswoimy, procentuje w dorosłym życiu.

Czas intensywnej nauki w wieku przedszkolnym warto wykorzystać także na kształtowanie dobrych nawyków higienicznych. Program Czyściochowe Przedszkole ma na celu pomagać nauczycielom w edukacji i motywowaniu przedszkolaków do codziennego dbania o higienę.

W minionym tygodniu poruszaliśmy zagadnienie dotyczące tematu „Higiena dłoni”. Celem tych zajęć było:

  • zapoznanie z prawidłową techniką mycia rąk,
  • zapoznanie z zasadami zachowania w łazience,
  • kształtowanie umiejętności dbania o czystość rąk,
  • kształtowanie świadomości ekologicznej,
  • zapoznanie z zasadami dbania o czystość rąk.

Na koniec tygodnia podsumowaliśmy nasze wiadomości, gdzie dzieci odpowiadały na zadawane im pytania. W zabawie ruchowej pt. „Suszymy ręczniki”, dzieci ćwiczyły szybkość i spryt oraz dowiadywały się, ze ręczniki trzeba suszyć, bo w mokrych również gromadzą się bakterie i wirusy. Oczywiście były naklejane naklejki za prawidłowe wykonanie prac w specjalnych książeczkach Czyściochowo. Do domu dzieci zabrały karty pracy aby wspólnie z Rodzicami omówić temat Higiena dłoni i pokazać czego nauczyły się w przedszkolu.

„Czyściochowe Przedszkole”

Autor: mgr Andrakowicz Magdalena, mgr Wierzbicka Izabela

Skip to content