Otwarte Zawody Spławikowe Dzieci i Młodzieży

5 czerwca br., na łowisku prywatnym zostały rozegrane Otwarte Zawody Spławikowe dzieci i młodzieży do lat 16. Organizatorem imprezy był Zarząd Koła PZW w Wasilkowie. Po raz pierwszy nasze koło zaprosiło młodych zawodników do Dąbrówek na piękne łowisko państwa Pikulskich.

W sprzyjających warunkach pogodowych rozegrano jedną 3- godzinną turę. W imprezie wzięło udział 13 zawodników – 10 w kategorii do lat 12 i 3 w kategorii do lat 16.

Kategoria kadet do lat 12

I miejsce Gabriel Moćko – Czarna Białostocka
II miejsce Adrian Iwanow – Wasilków
III miejsce Krzysztof Kulesza – Wasilków

Kategoria junior do lat 16

I miejsce Paweł Bernacki – Wasilków
II miejsce Piotr Bogusłowicz – Wasilków
III miejsce Gabriela Maliszewska – Wasilków

Zwycięzcy zostali uhonorowani pucharami, dyplomami i bonami towarowymi na zakup sprzętu wędkarskiego. Oficjalnej dekoracji zwycięzców dokonała Wiceburmistrz Wasilkowa pani Dominika Jocz. Dodatkowo okolicznościową statuetkę za złowienie największej ryby – jazia o wadze 1,17 kg otrzymał 9-letni Gabriel Moćko. Okolicznościową statuetkę otrzymał też najmłodszy zawodnik tej imprezy 2,5-letni Wojtek Kulesza.

Na zakończenie zawodów odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek. Zawodnicy mogli posilić się również pizzą. Nie zabrakło też słodyczy i napojów. Każdy uczestnik otrzymał upominek (sprzęt sportowy i turystyczny).

Okolicznościowy grawerton z podziękowaniem za udostępnienie pięknego łowiska otrzymali państwo Justyna i Tomasz Pikulscy.

Gratulacje!

Źródło: PZW Wasilków

Skip to content