Ostatnie warsztaty w ramach projektu #Bibliomama

W listopadzie w naszej bibliotece rozpoczęliśmy ostatni blok warsztatów  w ramach projektu „#Bibliomama” pod hasłem „Mama ładuje baterie”. Na Bibliomamy biorące udział w projekcie czekały warsztaty kosmetyczne, zajęcia ruchowe oraz rękodzieło.

W pierwszym tygodniu listopada odbyły się warsztaty kosmetyczne „Być kobietą”, które poprowadziła Pani Izabela Domaniewska – kosmetolog i wizażystka pracująca na co dzień w swoim Studio Urody Izabela Domaniewska Kosmetyka & Wizaż w Wasilkowie. Pani Izabela zaprezentowała uczestniczkom codzienny, klasyczny makijaż, który świetnie sprawdzi się w miejscu pracy i doda kobiecie pewności siebie. Podpowiedziała także jakie triki i kosmetyki zastosować, żeby bardziej podkreślić atuty kobiecej urody. Później Bibliomamy miały okazję samodzielnie wypróbować wskazówki prowadzącej, korzystając ze specjalnie zakupionych na warsztaty zestawów. To było bardzo przyjemne i pełne kobiecego wdzięku spotkanie.

Kolejne zajęcia poprowadziła Pani Sylwia Tokarska, która zaserwowała naszym mamom prawdziwy „Wulkan energii” . Bardzo intensywne zajęcia zumby pozwoliły naszym uczestniczkom wyładować nagromadzone emocje, zrelaksować się i naładować swoje baterie pozytywną energią!

Ostatnie warsztaty „Mama i włóczka” to spotkanie Bibliomam z szydełkowaniem. Szydełko – hobby czy uzależnienie? Na to pytanie odpowiedzi udzieliła prowadząca warsztaty Pani Marta Szczęsnowicz. Pod jej czujnym okiem nasze uczestniczki uczyły się podstaw szydełkowania. I choć większość mam po raz pierwszy spotkała się z robótkami szydełkowymi w ekspresowym tempie zaczęły powstawać pierwsze gwiazdki i serwetki. Nasze Bibliomamy wprost pokochały szydełko, które z pewnością pozostanie z nimi na dłużej.

#Bibliomama” – Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie “Skrzydła dla Mamy” – edycja II.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Wasilkowie

Skip to content