Ogólnopolska kapituła samorządności młodzieży OHP – Gdańsk 2020

W dniach 21-24 września Klaudia Zimnowodzka – uczestniczka OSiW z Wasilkowa reprezentowała  woj. podlaskie na corocznym Ogólnopolskim Spotkaniu Kapituły Samorządności Młodzieży OHP w Gdańsku.

W tym roku spotkanie połączone było z obchodami 40 – lecia powstania NSZZ „Solidarność”.  Podczas czterodniowego pobytu w Gdańsku uczestniczka miała okazję zwiedzić Gdańsk, Gdynię, Gdańsk Oliwę – był rejs statkiem, przejazd kołem widokowym, koncert organowy w Archikatedrze Oliwskiej. Wzruszającym momentem było złożenie kwiatów pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców 1970 oraz Pomnikiem Ofiar Grudnia 70”.

Jednym z punktów programu był udział w spotkaniu z Sekretarzem Stanu MRPiS p. Stanisławem Szwedem, Komendantem Głównym OHP – p. Bogdanem Ścibutem oraz przewodniczącym ZR ZSZZ Solidarność –  podczas którego uhonorowano laureatów konkursu „Absolwent Roku OHP – 2020”.  Klaudia uczestniczyła też w warsztatach samorządności „Wolontariat się opłaca” oraz tworzenia ciekawej biżuterii z bursztynu. To był bardzo udany czas. Pełen wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci.

Ogólnopolska kapituła samorządności młodzieży OHP

Autor/ zdjęcia– Małgorzata Jarczewska- kierownik OSiW OHP w Wasilkowie