Nauka rysowania w perspektywie

Sztuka rysowania jest niezwykle trudną sztuką i nie chodzi tu tylko o talent, ale również o systematyczność i ciężką pracę.

Młodzi adepci tejże sztuki będący uczestnikami koła plastycznego WALOR w OSiW w Wasilkowie w poniedziałkowe popołudnie wzięli udział w zajęciach poświęconych – perspektywie linearnej, która tworzy iluzję głębi.

Dzięki niej w dwuwymiarowej przestrzeni można aranżować obiekty i sceny, które w rzeczywistości mają trzy wymiary. Młodzież podczas zajęć nauczyła się wyznaczać punkt zbiegu, czyli najbardziej oddalony w rzeczywistości od obserwatora punkt, który zazwyczaj pokrywa się z linią horyzontu i przenosić go na kartkę papieru. Następnie krok po kroku nakreśliła w pracach horyzont, linie pomocnicze i rozpoczęła pracę nad swoimi szkicami pt. „droga między drzewami”.

Podczas zajęć wykorzystane zostały ołówki o różnym poziomie miękkości, tak, aby efekt końcowy był jak najbardziej realistyczny. Kolejne zajęcia z rysowania poświęcone będą perspektywie powietrznej, bo wiadomo, że praktyka czyni mistrza.

Nauka rysowania w perspektywie


Autor/ zdjęcia: Elżbieta Kochanowicz-Klej- st. wychowawca OSiW

Skip to content