Muzealni detektywi na tropie! Tajemnice malarstwa

Zajęcia dla dzieci w wieku 7 – 12 lat z zeszytem edukacyjnym „Muzealni detektywi na tropie! Tajemnice malarstwa”

 Zapraszamy do białostockiego Ratusza w wybrane niedziele o godz. 12.00 na zajęcia interaktywne, na których zwiedzamy wystawę, rozwiązujemy zadania z zeszytu „Muzealni detektywi na tropie! Tajemnice malarstwa”, a w części warsztatowej tworzymy ciekawe prace plastyczne i nie tylko!

PASTELOWY ŚLAD

2 grudnia 2018 r., godz. 12.00

Jakiego króla przedstawia portret reprezentacyjny eksponowany na muzealnej galerii? Kogo artysta malował tworząc autoportret? Czy kilka postaci to portret zbiorowy, a może scena rodzajowa? Śledząc twórczość malarzy portrecistów spróbujemy natrafić na pastelowy ślad i sprawdzić do kogo on nas doprowadzi… W części warsztatowej każdy z uczestników zajęć namaluje jeden z poznanych typów portretu wykorzystując pastele suche.

Pastelowy świat

TAJEMNICZA PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA

9 grudnia 2018 r., godz. 12.00

Wielu polskich malarzy wybierało się w bliższe i dalsze podróże. Artyści za granicą odbywali studia, zwiedzali i doskonalili swoje umiejętności warsztatowe. Jakie mieli wspomnienia z podróży? Na zajęciach zapraszamy do wyruszenia śladami Juliana Fałata, malarza, który odbył podróż dookoła świata i czerpał wiele inspiracji z odwiedzanych miejsc. Zagramy w niezwykłą grę opartą na wspomnieniach artysty, a w części warsztatowej dzieci stworzą swoją pocztówkę z podróży.

Czas trwania zajęć ok. 90 min.

Liczba uczestników w grupie: 15 osób.
Koszt: 10 zł – dziecko, 5 zł – opiekun, z Kartą Dużej Rodziny 2 zł – dziecko, 2 zł – opiekun.

Na każdych z piętnastu zajęć z cyklu „Muzealni detektywi na tropie!” wykorzystujemy zeszyt edukacyjny w cenie 8 zł (jeden zeszyt zawiera materiały do wszystkich 15 tematów zajęć).
Więcej informacji: http://muzeum.bialystok.pl/muzeum-podlaskie-w-bialymstoku/wydawnictwa/zeszyty-edukacyjne/

 Informacje i zapisy: 85 740-77-41, 509 336 740.

Tajemnicza podróż