Mobilny koncert w Wasilkowie

Co można zrobić podczas pandemii, gdy w czasie kwarantanny powinieneś pozostać w domu? #zostańwdomu z MOAKiem to szereg zajęć i warsztatów na obecną chwilę przeniesione w wirtualną przestrzeń kulturalną. Nie jest to łatwe zadanie zwłaszcza, że jako Ośrodek Kultury zależy nam najbardziej na interpersonalnych kontaktach z Wami. I co się dzieje kiedy tęsknota bierze górę? Pojawia się pomysł, by Was odwiedzić z propozycją koncertu, w całkiem innym wykonaniu.

Plany na festyny, pikniki, potańcówki i wiele innych spotkań z mieszkańcami naszej gminy, musiały ustąpić sytuacji jaka ma obecnie miejsce w naszym kraju i na świecie. I tak 3 maja w tym roku obchodziliśmy inaczej niż mieliśmy w zamyśle, organizując mieszkańcom naszego miasteczka mobilny koncert. Koncertobus kursował ulicami Wasilkowa kilka godzin, umilając czas napotkanym słuchaczom. Reakcje były entuzjastyczne, mieszkańcy wychodzili na balkony, śpiewali, a niektórzy nawet tańczyli. Repertuar koncertu opierał się w większości na polskich przebojach, przeplatanych znanymi zagranicznymi numerami. Na perkusji przygrywał Piotr Kogut, instruktor nauki gry na gitarze i perkusji w Miejskim Ośrodku Animacji Kultury, a wokalem czarowała Agnieszka Oksiejczuk.

Jaki był oddźwięk? Już teraz wiemy, że ludziom się podobało. Spotkaliśmy się z miłymi komentarzami i pytaniami kiedy następny koncert? Bardzo nas to cieszy. Mamy jednak nadzieję, że za nim muzyczny bus wyjedzie na ulice naszego miasta, będziemy mieli okazję spotkać się jak za dawnych czasów. Śledźcie nasz profil na Facebooku, na którym na bieżąco informujemy Was o tym co nowego szykujemy.

Koncertobus

Redakcja