Misz- masz- gipsowanie w Wasilkowie

14 stycznia br. w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie obyły się kolejne zajęcia z programu „Misz- masz”. Zadaniem uczestników było stworzenie gipsowych masek, modelami byli koledzy i koleżanki.

Praca podzielona była na 3 etapy. Pierwszy to przygotowanie modelu do pracy- zabezpieczenie twarzy folią, drugi nałożenie gipsu i trzecią oczekiwanie na zastygniecie formy. Końcową fazą był efekt pracy.

Uczestnicy przygotowali wcześniej rolki gipsu. Następnie nakładali na twarz kolegów i koleżanek prawie z chirurgiczną precyzją dbając o jak najlepsze odwzorowanie modelu, ale również o komfort i wygodę uczestników pozostających na „stole operacyjnym”.
Aby powstała jedna maska para uczestników musiała ze sobą ściśle współpracować, komunikować się ze sobą tak, aby zastygający na twarzach gips nie uległ deformacji. Zadanie było trudne lecz uczestnicy, którzy podjęli się jego wykonania świetnie sobie z nim poradzili.

Wartością dodatnią podczas warsztatów gipsowania był trening wzajemnego zaufania, ćwiczenie cierpliwości i nauka współdziałania.

Gipsowanie

Autor/ zdjęcia: Elżbieta Kochanowicz-Klej- st. wychowawca OSiW