Mistrzynie w Sztafetowych Biegach Przełajowych woj. podlaskiego

Dnia 19 października w Przewięzi koło Augustowa odbyły się Mistrzostwa województwa podlaskiego Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Po fantastycznym biegu na dystansie 10x800m I miejsce w województwie zajęły dziewczęta z rocznika 2007 i 2008. Nasze złote dziewczyny to:

Paula Roszkowska 7a, Ada Franciszkowicz 6a, Marysia Gauza 6a, Gabrysia Gauza 6a, Martyna Ignatowicz 6a, Zuzia Marecka 6a, Wiktoria Żukowska 6a, Ewa Kwiatkowska 6a, Kinga Miękiszewska 6a, Joanna Szermińska 6a, Milena Skorulska 6a (rezerwowa), Wiktoria Kolendo 6a (rezerwowa).

Dziewczęta zdobywając tytuł Mistrzyń Województwa wywalczyły awans na Mistrzostwa Polski, które odbędą się w Olszynie w woj. Dolnośląskim 29 października 2019 r. GRATULUJEMY!

Szkoła Podstawowa im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie miała swoich reprezentantów w czterech biegach. Bardzo wysokie VI miejsce zdobyły dziewczęta z klas 7a i 8a, chłopcy zaś, zarówno młodsi jak i starsi na 20 startujących szkół, uplasowali się w połowie stawki. Trzymamy kciuki za następne starty!


Źródło: SP im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie