Miesiąc tajemnic – kwietniowy pokaz w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego

Zapraszamy Państwa do udziału w Kolejnym Pokazie Dyskusyjnego Klubu Filmowego – Wasilków, który odbędzie się w piątek 1 kwietnia 2022 roku w MOAK-u (Żurawia 13) o godzinie 19:00.

Podczas pokazu pod hasłem „Miesiąc tajemnic” obejrzymy amerykański thriller z 2010. Akcja filmu rozgrywa się w latach 50.  XX wieku na wyspie, gdzie znajduje się szpital dla obłąkanych przestępców. Na wyspę przybywa dwóch szeryfów w celu przeprowadzenia śledztwa w sprawie tajemniczego zniknięcia jednej z pacjentek. Pozostaje po niej jedynie zaszyfrowana wiadomość. Film otrzymał wile nagród.  Można go zaliczyć do klasyki kina.

O Dyskusyjnym Klubie Filmowym – Wasilków

Pokazy filmowe odbywają się cyklicznie, w pierwszy piątek miesiąca. Podczas spotkań oglądane są filmy w schemacie prelekcja – projekcja – dyskusja.  Grupa ma strukturę nieformalną i otwartą (nie musisz być członkiem Klubu, by przyjść na pokaz. Repertuar jest ustalany przez uczestników spotkań w oparciu o hasło przewodnie miesiąca). Dyskusyjne Kluby Filmowe to zrzeszenia miłośników sztuki filmowej, którzy chcą pogłębiać wiedzę na temat tej sztuki oraz ją popularyzować. Głównym sposobem ich działań są projekcje filmów o wysokich walorach artystycznych. Grupy te często uzupełniają projekcje o prelekcje, dyskusje, spotkania z twórcami, publikacje.

Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie
Skip to content