Międzynarodowy Dzień Tańca

Od 1982 roku, 29 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca ustanowiony przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego.

W tym roku, obchodzone jest zupełnie inaczej. Instytucje Kultury, Opery i Teatry promują dzisiejsze święto online, przygotowując filmy, wywiady i inne programy tematycznie związane z tańcem. Co roku wygłaszane jest orędzie przez wybitnych artystów, instruktorów i choreografów. Autorem tegorocznego orędzia jest Gregory Vuyani Maqoma, tancerz, aktor, choreograf i pedagog z Republiki Południowej Afryki.

Wspominając dzisiejsze święto nie mogliśmy pominąć grup tanecznych działających przy naszym Ośrodku Kultury, czyli Studzianki Balet prowadzone przez p. Oksanę Prus, a także dzieci i młodzież tańczącą Hip-Hop pod okiem p. Łukasza Szotko. Obie grupy reprezentują nasze miasto, gminę na festiwalach i wszelkiego rodzaju zawodach tanecznych odnosząc sukcesy.

Zajęcia taneczne w związku z zaistniałą sytuacją pandemiczną zostały zawieszone. W tym czasie na FB naszego ośrodka możecie oglądać filmy instruktażowe przygotowane we współpracy z p. Oksaną Prus, na pokrzepienie tęsknoty za zajęciami. Serdecznie zapraszamy do oglądania, a wszystkim tancerzom i miłośnikom tańca życzymy abyście się realizowali w swojej pasji i by dawała wam dużo radości.

Grupa taneczna Hip-Hop „Szotki
Grupa baletowa „Studzianki Balet”