Mickiewicz pod strzechy – zapraszamy na warsztaty kina manualnego

Miejski Ośrodek Animacji Kultury oraz Instytut Teatru Przedmiotu zapraszają dzieci, młodzież oraz rodziców na spotkanie kinowo-warsztatowe z twórczością Adama Mickiewicza.

Dwieście lat temu w Wilnie zostały wydane „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza – dzieło inicjujące ważny okres w polskiej kulturze i historii. Tym bardziej jest nam miło zaprosić Państwa do udziału w naszym projekcie: „Ballady i Romanse – Mickiewicz pod strzechy”, zakładający autorską inscenizację trzech ballad: To lubię, Kurhanek Maryli i Świtezianka.

Mamy nadzieję, że zarówno warsztaty rysunku, których tematem będą ballady i romanse jak i pogadanki o wieszczu na wesoło wraz z projekcjami filmów (kino manualne) przybliżą Wam postać Adama Mickiewicza jako barwnej, wielowymiarowej postaci, patrioty.

Warsztaty odbędą się 22 października 2022 w Miejskim Ośrodku Kultury w Wasilkowie (Żurawia 13). Rozpoczęcie o godzinie 17:00.

Wstęp i udział w wydarzeniu jest bezpłatny! By wziąć w nich udział należy się zarejestrować przez formularz online: https://bit.ly/mickiewiczpodstrzechy

Projekt „Ballady i romanse – Mickiewicz pod strzechy” to projekt Instytutu Teatru Przedmiotu, który odbywa się w pięciu podlaskich miejscowościach. Poza Wasilkowem skorzystać będą mogli z niego mieszkańcy Policznej, Supraśla, Kleszczel i Czeremchy.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Instytut Teatru Przedmiotu został powołany przez Adama Walnego – reżysera, aktora, scenografa, konstruktora lalek, laureata wielu festiwali i konkursów teatralnych. Siedzibą Instytutu jest podlaska wieś Policzna. To tam, w stodole zamienionej w teatr odbywają się dziesiątki przedstawień oraz projektów kulturalnych, na które zjeżdżają się osoby z całej europy. Instytut skupia wokół siebie artystów związanych z teatrem przedmiotu.

Jak mówi sam twórca instytutu „Teatr przedmiotu jest zapomnianym ojcem teatru figur, dziadem teatru lalek, wujem teatru cieni i światła, jest również dalekim krewnym filmu animowanego…. Jak sięgam pamięcią wolałem od człowieka mówiącego o butach słuchać butów mówiących o człowieku. Nie jest to manifest surrealistów pokroju Andre Bretona, to rzeczy istność”.

Skip to content