Maratony Kresowe 2018

Wyścig w Wasikowie wpisał się już trwale w tradycję Maratonów Kresowych, ale w tym roku czeka dużo nowości. Wystartujemy w Sanktuarium “Święta Woda”. Miejsce jest wyjątkowe, ale to nie wszystko. Będziemy uczestniczyć w pikniku “Polska Smakuje”. Będzie możliwość spróbowania bardzo wielu najlepszych produktów regionalnych. To będzie impreza o zasięgu ogólnopolskim, której głównym organizatorem jest Krajowy Ośrodek Wspierania Rolnictwa. Będzie też dużo się działo na scenie!

Sporo zmian będzie także na trasie, ale nie zmieni się jej charakter.  Pierwsza część dystansu prowadzi wzdłuż malowniczej doliny rzeki Supraśl. Na tym odcinku będą rozlegle panoramy i piękne widoki.  Potem wjedziemy do majestatycznej Puszczy Knyszyńskiej, gdzie nie zabraknie naprawdę fajnych górek,  o różnym stopniu nachylenia. Na trasie znajdzie się zupełnie nowy odcinek, z dwoma ściankami, których pokonanie w siodle będzie wyzwaniem. Urozmaiceniem będzie przejazd przez położone na śródleśnych polanach Sadowy Stok i Jałówkę.

W drugiej części trasy ponownie zamierzamy przejechać przez niesamowite i ciekawe przyrodniczo źródliska. Niezwykłe jest to, że nie są one w dolinie, ale aby się do nich dostać, trzeba jechać pod górę. Po kolejnym odcinku w górę można zobaczyć kolejne rozlewiska… Stały się one chyba już wizytówką trasy w Wasilkowie, więc i nie może ich zabraknąć także w tym roku. “Święta Woda” jest położona na wzgórzu, więc dojazd do mety będzie pod górę. Całość to bardzo urozmaicona trasa, która powinna zapewnić satysfakcję zarówno pod względem sportowym, jak i krajobrazowym.

Wszystko to powoduje, że wyścig w Wasilkowie zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie zarówno dla zawodników, jak i kibiców. Tego nie można go przegapić!

Maratony Kresowe