„Łamigłówki Mądrej Sówki”- kreatywne zabawy w Przedszkolu „Słonecznym” z okazji dnia „Składanki i łamigłówki”

W filii Przedszkola „Słonecznego” w Wasilkowie przy ul. Polnej 3 lutego br., już po raz kolejny obchodziliśmy Światowy Dzień Składanek i Łamigłówek.

Tego dnia przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w rozwiązywaniu przygotowanych zabaw uczących logicznego myślenia oraz wspomagających rozwój intelektualny wraz z edukacją matematyczną. Jest to bardzo ważny aspekt w zdobywaniu wiedzy przez dzieci ze względu na wszechstronny charakter matematyki – „Królowej nauk”, która jako nauka ścisła opiera się przecież na dedukcji, czyli logicznym wyciąganiu wniosków.

Dzieci bawiąc się w układanie kolorowych kółek, rozwiązując rymowane zagadki czy naśladując ruchy nauczyciela same dochodziły do prawidłowego rozwiązania. Nasze przedszkolaki  uczyły się spostrzegawczości, kreatywności i pracy w zespole poprzez zabawę, która jest najlepszą i najważniejszą formą zdobywania wiedzy przez dzieci.

Ich wyobraźnia podpowiadała najlepsze rozwiązania i pomagała pokonywać trudności. Maluchy rozwiązywały łamigłówki z elementami kodowania, ekspresji ruchowej, orientacji przestrzennej oraz wzbogacające słownictwo. Wszystkie łamigłówki i zadania dostosowane były do wieku możliwości rozwojowych uczestników.

Łamigłówki Mądrej Sówki

Autor: E. Baturo

Skip to content