Łabuki kontra Kozy – wasilkowskie integracje teatralne

Łabuki kontra kozy – wasilkowskie integracje teatralne „to projekt realizowany w ramach działania „WyTwórzcie Kulturę” Podlaskiego Instytutu Kultury finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura 2023-2025. Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie jest jednym z 12 realizatorów inicjatyw, które otrzymały dofinansowanie.

W ramach projektu zostanie przygotowany autorski spektakl teatralny mający na celu rozwój twórczy oraz integrację młodzieży będący odpowiedzią na wyartykułowaną potrzebę osób młodych. Idealnie do tego nadaje się praca na lokalnych stereotypach i przywarach, które rodowitych Wasilkowian nazywają Kozami, zaś osoby nie mieszkające tu od urodzenia – Łabukami.

Grupa inicjatywna złożona z wasilkowskiej młodzieży stworzy grupę teatralną, która zmierzy się z tematem Kóz i Łabuków poprzez przygotowanie spektaklu opartego o lokalne nazewnictwo i kompleksy z tym związane. W tym celu młodzież weźmie udział w warsztatach związanych z realizacją spektaklów (9 spotkań po 3h), których finałem będzie premiera spektaklu. Wezmą oni udział w warsztatach z reżyserem, aktorami, scenografem, fotografami czy osobami działającymi np. przy budowie widowni. Pojadą również na spektakl teatralny.

Jeżeli masz od 13 do 23 lat i interesuje Cię Teatr dołącz do grupy realizacyjnej projekt. Szczegóły już wkrótce.

Działania odbędą się od 15 czerwca do 6 września 2024 roku w Gminie Wasilków.

Koordynatorzy:

Roksana Krajewska – przedstawicielka młodzieży,
mrkrajewskamr@gmail.com

Przemek Waczyński – MOAK Wasilków przemek.waczynski@moakwasilkow.pl, tel.
534 885 400

——-

Zadanie „Łabuki kontra Kozy” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura 2023-2025.

Skip to content