Kroniki policyjne styczeń-marzec 2019 rok

W okresie od 5 stycznia do 6 stycznia 2019 roku, w Dąbrówkach nieustalony sprawca dostał się do wnętrza niezamkniętego budynku tartaku, skąd dokonał zaboru w celu przywłaszczenia siłownika hydraulicznego, kluczyka do stacyjki rębaka marki „Bandit”, dwóch zestawów kluczy nasadowych i innych kluczy o łącznej wartości 1200 zł, reduktora do spawarki elektrycznej wartości 400 zł a nadto umyślnie dokonał uszkodzenia maszyny poprzez przecięcie przewodów elektrycznych
w wyniku czego powstały straty ok. 10 tysięcy złotych.

W nocy 21 stycznia 2019 roku, w Wasilkowie sprawca umyślnie dokonał zniszczenia mienia w ten sposób, że uderzał pięściami w ściany wiaty, w wyniku czego dokonał wybicia dwóch szyb powodując straty w wysokości 600 zł na szkodę Urzędu Miejskiego w Wasilkowie. Sprawca został ustalony i rozliczony.

20 stycznia 2019 roku, w Wasilkowie przy ul. Ks. Wacława Rabczyńskiego sprawca posiadał przy sobie zawiniątko foliowe z zawartością ziela konopi innych niż włókniste o wadze 0,3 grama.

21 stycznia 2019 roku, w Wasilkowie przy ul. Białostockiej sprawca kierował samochodem osobowym marki Citroen w stanie po użyciu środków odurzających w postaci Metamfetaminy.

W nocy z 22 na 23 lutego 2019 roku, w Nowodworcach z placu budowy z działki budowlanej nieznany sprawca dokonał zaboru, w celu przywłaszczenia 33 wodoodpornych płyt o wymiarach 2,5 x 1,25 m
w wyniku czego powstały straty w wysokości 3300 zł.

W dniu 23 lutego 2019 roku, w Wasilkowie przy ul. Jurowieckiej na drodze publicznej w ruchu lądowym, sprawca kierował samochodem osobowym marki Audi znajdując się w stanie nietrzeźwości.

W okresie od 5 marca do 6 marca 2019 roku, w Wasilkowie przy ul. Kościelnej sprawca dokonał zaboru w celu przywłaszczenia elementów do zabytkowych pojazdów, w wyniku czego postały straty w wysokości 2420 zł. Sprawca został ustalony i rozliczony.

W dniu 7 marca 2019 roku, w Nowodworcach przy ul. Zacisze sprawca posiadał przy sobie środek odurzający w postaci ziela konopi innych niż włókniste o wadze 0,8 grama.

W dniu 16 marca 2019 roku w miejscowości Jurowce na trasie DK 8 sprawca kierował pojazdem marki Volvo, znajdując się w stanie nietrzeźwości.

Policja apeluje:
Rozpoczyna się sezon rowerowy w związku z tym zwiększa się ryzyko kradzieży jednośladów. Policja apeluje o odpowiednie zabezpieczenie, a także pozostawianie rowerów przy stojakach rowerowych. Funkcjonariusze zachęcają do oznakowania roweru – jak to zrobić?

  • Przywieź rower do komisariatu Policji (ul. Dworna 4, Wasilków),
  • Weź dowód osobisty i dokumenty potwierdzające zakup jednośladu,
  • Jeśli jesteś niepełnoletni, zgłoś się z rodzicem lub opiekunem.

Policja zachęca do korzystania z „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Służy ona do wymiany informacji pomiędzy Policją a społeczeństwem. Jest także narzędziem informatycznym, za pomocą którego mieszkańcy mogą zobaczyć miejsca zagrożone. Dodatkowo Policja w czytelny sposób przedstawia społecznościom lokalnym rodzaj zagrożeń.


Szczegóły na stronie: http://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.html

Policja apeluje do wszystkich mieszkańców gminy, o zgłaszanie podejrzanych osób, w szczególności w okolicach bloków mieszkalnych i parkingów przy blokach z uwagi na zagrożenie włamań do mieszkań.

UWAGA!!!

Na terenie lasu przy ulicy Kruczej w Wasilkowie odnaleziono rowery:
„DELTA” kolor czerwony oraz „MAGNUM” kolor niebieski. Osoby mogące pomóc w ustaleniu właścicieli jednośladów proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Wasilkowie, ul. Dworna 4, tel.: 85-710-40-34 .

Znaleziono telefon marki HUAWAY w sklepie przy ul. Polnej. Więcej informacji- Komisariat Policji w Wasilkowie ul. Dworna 4, tel.: 85-710-40-34 .

Mat.: Komisariat Policji w Wasilkowie