Kroniki policyjne listopad-grudzień 2019

W październiku na terenie Ogródków Działkowych im. Przyjaciół Białegostoku doszło do pożaru altanki w wyniku czego spaleniu uległa ściana budynku. Prawdopodobna przyczyna pożaru to nieszczelny przewód kominowy. Powstały straty w mieniu, bez ofiar w ludziach.

W listopadzie w Wasilkowie przy ul. Rynek Kilińskiego sprawca posiadał przy sobie w pojeździe substancje psychotropowe w postaci amfetaminy o łącznej wadze 3,7 grama brutto. Włamanie przy ul. Kościelnej pod nieobecność domowników, sprawcy lub sprawca po uprzednim zdjęciu obudowy mechanizmu rolet, a w dalszym etapie podniesieniu ich podważył skrzydło okienne po czym dostał się do środka mieszkania skąd po penetracji terenu dokonał zaboru w celu przywłaszczenia złotej biżuterii.

W grudniu w miejscowości Sielachowskie doszło do pożaru przybudówki w wyniku czego zniszczeniu uległa przybudówka, w której znajdowała się kotłownia z piecem na Eko groszek. Prawdopodobna przyczyna pożaru, to zwarcie instalacji elektrycznej piec CO. Straty w mieniu, bez ofiar w ludziach.

POLICJA APELUJE: Okres zimowy to trudny czas dla osób bezdomnych, samotnych i nieporadnych życiowo. Niskie temperatury na zewnątrz mogą spowodować zagrożenie dla ich zdrowia i życia. Nie bądź obojętny względem potrzebujących. Jeśli widzisz, znasz osobę potrzebującą pomóż lub poinformuj Policę (tel. 997 lub 112) i MOPS ( tel. 85 7-185-257). Wszystkie zgłoszenia będą sprawdzane. Pamiętaj jeden telefon może uratować komuś życie.

Rozpoczął się okres grzewczy, a wraz z nim zagrożenie zatrucia czadem. Ważne aby zachować środki ostrożności, by nie narazić się na niebezpieczeństwo. By temu zapobiec należy w rzetelnie przeprowadzić kontrolę stanu technicznego przewodów kominowych i wentylacyjnych. Potencjalne źródła czadu w pomieszczeniach mieszkalnych to kominki, piece węglowe, gazowe, olejowe i kuchnie gazowe. Potencjalne źródła czadu w pomieszczeniach mieszkalnych to kominki, piece węglowe, gazowe, olejowe i kuchnie gazowe. Zagrożeniem jest nie tylko brak dopływu powietrza, ale też nieprawidłowy odpływ spalin. W okresie świątecznym mieszkanie to łakomy kąsek dla złodzieja. Pamiętajmy, aby wyjeżdżając na święta do najbliższych, swoje mieszkanie pozostawić pod okiem zaufanego sąsiada. Nie zostawiajmy korespondencji w skrzynce pocztowej i pamiętajmy o zamknięciu zaworu gazu aby uniknąć ewentualnej awarii.

Źródło: KM Policji w WasilkowieSkip to content