Kreatywna gimnastyka z Lwem Lolkiem

Dzieci z gr. IV Przedszkola „Słonecznego” w Wasilkowie realizowały trzydniowe wyzwania z programu „Kreatywnej gimnastyki”. Zajęcia prowadzone  były w formie przeżywania wspólnej przygody z Lwem Lolkiem.

To kreatywne, rozwojowe ćwiczenia gimnastyczne uwalniające  twórczy potencjał dzieci. Zajęcia te miały na celu rozwijanie pasji do sportu, rozciąganie ciała, dostrzeganie mocnych stron dziecka. Pozwoliły one również na kształtowanie  prawidłowych relacji w grupie w warunkach poczucia bezpieczeństwa i  akceptacji oraz na relaksację i skupienie. Wyciszenie  natomiast dało możliwość „usłyszenia siebie”.

Jesienią dzieci uczestniczyły w wyzwaniu „Lolek w wesołym miasteczku”. Drugie wyzwanie grudniowe- „Lolek ratuje święta” zainspirowało poszukiwania Świętego Mikołaja. W ramach obchodów Dnia Dziecka Lolek wyruszył z dziećmi na planety emocji: czerwoną symbolizującą złość, niebieską- strach, zieloną – smutek i żółtą planetę radości. Każdy dzień wyzwania był zakończony zadaniem do wykonania: „Zbudujcie rakietę na wyprawę w kosmos”, „Narysujcie bukiet własnych emocji”, „Przedstawcie, jaką planetę chcecie odwiedzić w kosmosie?”. Taka forma aktywności fizycznej dała dzieciach dużo radości.

Przedszkole „Słoneczne” w Wasilkowie

                                                                                                    M. Ewa Grącka

Skip to content