Konkurs czytelniczy „Przygody i świat Harrego Pottera”

Są tacy, którzy ją lubią, inni – niekoniecznie. Jednego z pewnością nie można jej odmówić – seria o „Harrym Potterze” to jedna z tych pozycji, które zachęcają do czytania nawet najbardziej opornych, uczą, że książki mogą być naprawdę ciekawe i warto po nie sięgać. Dla wielu osób jest to początek fascynującej przygody z literaturą, a czasem nawet z własnymi próbami pisarskimi.

Dlatego z inicjatywy grupy piątoklasistów zorganizowaliśmy konkurs znajomości książek o Harrym Potterze i jego świecie. Trzeba przyznać, że nasi uczniowie wykazali się nie lada sprawnością organizacyjną, umiejętnością podziału pracy w grupie oraz kreatywnością. Judyta i Oliwka ułożyły pytania, niektóre z nich były tak trudne, że od razu zapadło postanowienie wykorzystania ich dopiero w 2. rundzie. Marta zadbała o to, by cukierki rozdawane uczestnikom konkursu stały się „potterowe” – przygotowała im ubranka, które wspólnie z grupą nakleiła na słodycze kupione przez Kacpra. Zuzia, Julka i Kacper podczas trwania konkursu pilnowali, by trafiały do właściwych rąk. Najlepiej obeznane z tematem Judyta, Marta i Oliwka na bieżąco sprawdzały testy z pierwszej rundy. Wcale nie było to łatwe zadanie, bo frekwencja okazała się zaskakująco duża, co widać na zdjęciach robionych ochoczo i ochotniczo przez Krzysia Lulewicza.

Do drugiej rundy przeszły same asy z bezbłędną częścią pierwszą. I tu „zaczęły się schody”, czyli zetknięcie ze szczegółowymi pytaniami Judyty. Naprawdę – chylę czoła przed wszystkimi, którzy potrafili podczas lektury 7 grubych tomów zapamiętać takie szczegóły, jak kolor turbanu Quirrella lub zapach wyczuwany przez Harrego w amortencji. Są to naprawdę uważni czytelnicy. Brawo!

A oto lista zwycięzców: (ja już ją znam, ale Wy poczekacie do jutra – musimy przecież oficjalnie wręczyć nagrody:) )

„Przygody i świat Harrego Pottera”

Mat.: SP nr 1