Kondolencje z powodu śmierci Dr hab. Haliny Krukowskiej

Rodzinie i Przyjaciołom wyrazy głębokiego współczucia i słowa wsparcia z powodu śmierci Dr hab. Haliny Krukowskiej składa Burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz, Rada Miejska w Wasilkowie oraz Pracownicy Urzędu Miejskiego w Wasilkowie.


Dr hab. Halina Krukowska urodziła się w Wasilkowie i to dzięki niej Białystok stał się silnym ośrodkiem badań nad polskim i europejskim romantyzmem. Była m.in. inicjatorką i kierownikiem Zakładu literatury Oświecenia i Romantyzmu. W roku 1994 zainaugurowała prace zespołu redakcyjnego Naukowej Serii Wydawniczej „Czarny Romantyzm”, której przez wiele lat pozostawała redaktorem naczelnym. Profesor Halina Krukowska otrzymała w 2018 roku tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu w Białymstoku. Na zawsze pozostajemy wdzięczni Pani Profesor za promocję Wasilkowa w środowisku akademickim.

Trumna z ciałem zostanie wystawiona dziś – w poniedziałek o godz. 17:00 w kaplicy kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia w Wasilkowie. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się we wtorek o godz.10.00 w Kościele pw. Przemienienia Pańskiego.
Profesor Halina Krukowska spocznie na cmentarzu w Wasilkowie.

UM w Waslkowie

Skip to content