Koncert zespołu Trebunie Tutki w Wasilkowie

W niedzielę 29 września o godz. 19:00 po wieczornej mszy św. w kościele NMP Matki Miłosierdzia w Wasilkowie odbędzie się koncert zespołu Trebunie Tutki (Zakopane). To już ostatni koncert w ramach XV Jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. ks. Wacława Rabczyńskiego, na który serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

źródło: https://www.facebook.com/events/2511197469207743/


TREBUNIE-TUTKI – to zespół, który jest ambasadorem Podhala i polskiej kultury na festiwalach w całej Europie, Azji i Ameryce Północnej, m. in. Wystawach Światowych EXPO w Portugalii i w Japonii.
Jego rozpoznawalny w Europie styl ukształtowały z jednej strony muzyczne tradycje rodzinne i zamiłowanie do góralszczyzny, z drugiej nowatorstwo i awangardowe podejście do swojego dziedzictwa.

Trebunie-Tutki jako pierwszy zespół z Polski, wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce Listy Muzyki Świata Europejskiej Unii Radiowej. Trebunie-Tutki chętnie eksperymentują i współpracują z wybitnymi artystami m. in. Adrianem Sherwoodem z Londynu, jamajską grupą Twinkle Brothers, chórem „African Head Charge”, a ostatnio Urmuli Quintet z Gruzji, a także ze znakomitymi polskimi muzykami, m. in. Wojciechem Waglewskim i Voo Voo.

Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnym instrumentarium, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania, Krzysztof Trebunia-Tutka tworzy Nową Muzykę Góralską.
Twórczość Trebuniów-Tutków została nagrodzona tytułem Honorowy Ambasador Polszczyzny, przyznawanym przez Radę Języka Polskiego. W ostatnich latach zespół koncertował m. in. w wielu krajach europejskich, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Azerbejdżanie, Chinach, USA i w Indiach, Gruzji i Armenii. W dorobku zespołu znalazł sie projekt symfoniczny w orkiestracji Bartłomieja Gliniaka, autorstwa Krzysztofa Trebuni-Tutki – „Legenda Tatr”. Premiera odbyła się w Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina z udziałem zespołu Trebunie-Tutki oraz Chóru i Orkiestry Filharmonii Łódzkiej.

Niedawno ukazał się album „Duch Gór”, nagrany z gruzińskim kwintetem Urmuli. Utwory z płyty znalazły się na liście Top Twenty ogolnoświatowej Transglobal World Music Chart i na
antenach radiowych w USA, Australii, w Niemczech, Luxemburgu, Estonii, Francji i we Włoszech.

Skład:
Krzysztof Trebunia – Tutka – skrzypce, śpiew, róg, koza podhalańska, fujarki
Anna Trebunia – Wyrostek – basy podhalańskie, śpiew
Jan Trebunia – Tutka – altówka, śpiew
Andrzej Polak – skrzypce, śpiew
Jacek Fedkowicz – kontrabas

Program:
„Nuty Wielkiego Pasterza” – tradycyjne pieśni i melodie góralskie

Skip to content