Oktawa Kultur: Music Souvenir w Wasilkowie

XI Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru „Podlaska Oktawa Kultur” 25 – 29 lipca 2018 r. dobiegł końca. W tym roku na scenie i w ponad dwudziestu miejscowościach w regionie wystąpiły zespoły z Albanii, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Czech, Litwy, Łotwy, Macedonii, Słowacji i Ukrainy.

W ramach tegorocznej edycji Podlaskiej Oktawy Kultur 28 lipca w Kościele NMP Matki Miłosierdzia w Wasilkowie, odbył się koncert zespołu Music Souvenir z Ukrainy.
Przed zgromadzoną publicznością w nawach kościoła wystąpiła jedenastoosobowa grupa artystów pod nazwą Muzyczny Suvenir z Ukrainy. Goście zaprezentowali repertuar łączący ludowe brzmienia z muzyką instrumentalną, obejmującą adaptacje pieśni ludowych, muzyki stylizowanej, utworów jazzowych oraz klasycznych aranżacji.
Wśród utworów pojawiły się znane tytuły min. „Hej Sokoły”, do wykonania którego włączyli sie uczestnicy wydarzenia śpiewając znane słowa. Muzycy nagrodzeni gromkimi brawami zapozowali na koniec do wspólnego zdjęcia.
Podziękowania za wspaniały występ w imieniu swoim i Wicemarszałka Województwa Podlaskiego, Macieja Żywno złożyła Pani Wicedyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku, Joanna Gaweł.
Wyrazy uznania i gratulacje złożył również Proboszcz parafii ks. Zdzisław Karabowicz, oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury Wojciech Jan Cymbalisty, który wręczył artystom kwiaty oraz upominek.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru odbywa się od 2008 roku. Na przestrzeni dziesięciu lat w ogromnym wachlarzu artystycznym zaprezentowali się artyści z ponad trzydziestu trzech krajów świata. Począwszy od zespołów tanecznych, instrumentalnych, folkowych po chóralne umożliwiając uczestnikom obcowanie z wielokulturowością z całego świata. Współorganizatorami koncertu była Gmina Wasilków, Parafia NMP Matki Miłosierdzia, oraz Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie.