Kolejne sukcesy Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Wasilkowa

Podczas 13. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego, który odbył się w Hattstedt w Niemczech w dniach 28-30 czerwca br. Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Wasilkowie zajęła: – I miejsce w kategorii – Marching Parade – II miejsce w kategorii – Concert Competition – II miejsce w kategorii – Show Competition.

GW: Jak dowiedzieliście się o festiwalu w Niemczech?

AW: O festiwalu w Niemczech poinformował nas Ksawery Tomczak z Piły – nasz wieloletni przyjaciel i pasjonata orkiestr dętych. To już nie pierwszy raz zorganizował nam zaproszenie na wyjazd zagraniczny.

GW: Jak długo się do niego przygotowywaliście?

AW: Repertuar koncertowy przygotowywaliśmy około pół roku, natomiast do konkurencji marszowych 3 miesiące. Dużym utrudnieniem dla nas było to, że boisko przy szkole jest w trakcie modernizacji, dlatego też korzystaliśmy ze stadionu miejskiego w Wasilkowie. Szczególnie dały się we znaki upały. Większość prób odbywało się w temperaturze powyżej 30 stopni.

GW: Który raz i gdzie jeszcze reprezentowaliście naszą Gminę poza granicami naszego kraju?

AW: Do tej pory nasza orkiestra koncertowała: – 3 razy w Estonii i Białorusi – w ramach międzynarodowej Orkiestry dętej „Wersalinka” – 3 razy na Litwie – 5 razy w Niemczech (Rastede, Lubeka, Malente, Bösel oraz Hattstedt)

GW: Jakie macie plany po wakacjach?

AW: Po wakacjach bierzemy się ostro do pracy, mianowicie: będziemy przygotowywać nowy, atrakcyjny repertuar, mażoretki będą pracować nad nowymi układami. Dzięki Festiwalowi w Hattstedt nawiązaliśmy kontakty z wieloma niemieckimi orkiestrami, które chcą z nami współpracować. Już teraz dostaliśmy zaproszenia na muzyczne festiwale, a także ich lokalne uroczystości między innymi do Lubeki, Oldenburga a także ponownie za 3 lata do Hattstedt

Jesteśmy bardzo dumni z Waszych osiągnięć, dziękujemy za reprezentowanie naszej gminy na konkursach i przeglądach, nie tylko w Polsce również poza granicami kraju. Życzymy Wam powodzenia i trzymamy kciuki.

Za rozmowę Dziękuję panu Adamowi Wolańskiemu Dyrygentowi Młodzieżowej Orkiestry Dętej Wasilków.

Sukcesy Orkiestry