Jasełka i wspólne kolędowanie w Szkole Filialnej w Sochoniach

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które zawsze niecierpliwie czekamy. Są to święta najdroższe i najbliższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do wspólnego kolędowania w szkole.

Taki radosny i świąteczny nastrój zapanował w szkole w Sochoniach w dniu 17 grudnia 2021 roku. Uczniowie klasy 0 i I wystawili Jasełka, które wprowadziły nas wszystkich w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Przedstawienie było wyjątkowe. Przy dźwiękach kolędy „Przybieżeli do Betlejem pasterze” na szkolnej scenie pojawiały się kolejne postacie: Józef z Maryją, Trzej Królowie, Aniołowie i Dzieci z darami dla Dzieciątka. Aniołki zatańczyły piękny, nastrojowy taniec. Wszyscy ulegli magii występów dzieci. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Swoim występem zachwyciły zgromadzoną publiczność.

Jasełka obejrzeli uczniowie, przedszkolaki, nauczyciele, pracownicy szkoły i przedszkola. Następnie odbyło się wspólne kolędowanie wszystkich uczestników spotkania. Śpiewaliśmy kolędy i pastorałki, które wprowadziły nas we  wspaniałą, świąteczną atmosferę. Życzyliśmy wzajemnie zdrowych i spokojnych Świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz pomyślności w Nowym Roku. Spotkanie to dało wszystkim uczestnikom wiele radości. Cały program artystyczny dzieci zadedykowały swoim Rodzicom, którzy w tym roku z powodu pandemii, nie mogli być obecni na naszym wspólnym kolędowaniu.

Po świątecznym kolędowaniu nadszedł czas na spotkania wigilijne w każdej klasie. Uczniowie udali się na słodki poczęstunek własnoręcznie przygotowany – lukrowane pierniczki. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

Jasełka i wspólne kolędowanie

Organizatorzy: Bogumiła Sobieszuk i Agnieszka Pochodowicz

Skip to content