Wizyta6 marca w Wasilkowie gościła delegacja Gusiewa, miasta położonego w Rosji w obwodzie kaliningradzkim. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wasilkowie odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli m. in. Andriej P. Gniezdiłow – Przewodniczący Rady Miejskiej Okręgu Gusiew, Benedykta Łuszczyk, ekspert ds. projektów międzynarodowych, Larisa N. Besszapocznikowa - Przewodnicząca komisji ds. rozwoju społeczno-ekonomicznego i Dyrektor Centrum Rozwoju Dzieci oraz przedstawiciele powiatu białostockiego.

 

Delegację powitali m. in. Burmistrz Wasilkowa Mirosław Bielawski oraz Zastępca Burmistrza Piotr Karol Bujwicki.

Więcej…

MORSYW ostatni dzień lutego Podlaski Klub Morsów z samego rana spotkał się przy wasilkowskim zalewie. I choć przed godziną 7 rano termometry wskazywały -15 °C (nad samym zalewem z pewnością było jeszcze zimniej) podlaskie Morsy, pełne pozytywnej energii, z uśmiechem zanurzały się w lodowatej wodzie.

 

- Powiem, że miałem obawy, bo w weekend akurat przychorowałem, miałem gorączkę i zastanawiałem się czy wejśc dzisiaj do wody czy nie, ale skoro 3 dni minęły to już można było się wykąpać - komentował dla naszej gazety Sławomir Jacewicz, członek Zarządu Podlaskiego Klubu Morsów, który morsuje od 5 lat.

Więcej…

smog 3125312 960 720Burmistrz Wasilkowa zaprasza mieszkańców gminy Wasilków do udziału w projekcie pn. „Poprawa jakości powietrza w gminie Wasilków poprzez wymianę kotłów węglowych na ogrzewanie ekologiczne". Projekt polega na trwałej likwidacji pieców/kotłów węglowych niespełniających normy klasy 5 wg PN-EN 3030-5:2012 i ich zamianę na ogrzewanie ekologiczne.

 

Problem smogu widoczny jest w całym kraju. Powietrze, którym oddychamy w okresie jesienno-zimowym jest mocno zanieczyszczone zwłaszcza przy niskich temperaturach, kiedy intensywniej palimy w piecach oraz przy bezwietrznej pogodzie. Gmina Wasilków rozpoczęła działania w kierunku poprawy jakości powietrza.

Więcej…

1200px POL Wasilków COAW wyniku naboru wyłonionych zostanie 9 członków Rady w tym:

  • 2 przedstawicieli zgłoszonych przez Uniwersytet Trzeciego Wieku;
  • 3 przedstawicieli zgłoszonych przez organizacje pozarządowe działające na rzecz osób starszych;
  • 4 przedstawicieli osób starszych.


Nabór kandydatów na członków Gminnej Rady Seniorów w Wasilkowie prowadzony będzie od dnia 26 lutego 2018 r. do dnia 12 marca 2018 r. do godziny 15.30.

Więcej…

Profesor

W sobotę 24 lutego w Wasilkowie gościł Profesor Sir Leszek Borysiewicz – wybitny lekarz immunolog i naukowiec o polskich korzeniach, rektor brytyjskiego Uniwersytetu w Cambridge (w latach 2010-2017), doradca brytyjskiego rządu i parlamentu, który 26 lutego odbierze tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu w Białymstoku, z którym współpracuje od kilku lat.

 

Profesor Borysiewicz za swoją prężną działalność naukową skupiającą się na immunologii wirusów, chorobach zakaźnych i nowotworach, otrzymał wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Za wkład w zakresie badań nad szczepieniami ochronnymi otrzymał z rąk brytyjskiej monarchini tytyuł szlachecki.

Więcej…

Więcej artykułów…

Rozkład MPK

logo_rozklad_bez