Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 

suprasl 1150705 640Miejski Ośrodek Animacji Kultury zaprasza wszystkich chętnych do uczestnictwa w wycieczce familijnej – dzieci z opiekunami do MUZEUM IKON W SUPRAŚLU dnia 26. Lipca 2018 roku.


W programie wycieczki zaplanowane jest zwiedzanie Muzeum Ikon wraz z przewodnikiem oraz przejazdem w obie strony, zakończoną ogniskiem z kiełbaskami.

Koszt udziału w wycieczce to 20 zł - osoby dorosłe, 15 zł - dzieci i młodzież do 18 r.ż.
Wyjazd o godz. 9:30, powrót 14:00.

Zapisy i wpłaty (pn. i czw. Od 8-12, wt., śr., pt. od 15-16) przyjmowane są do 23 lipca w biurze Miejskiego Ośrodka Animacji i Kultury, ul. Nadrzeczna 1, Wasilków.
Szczegółowe informacje pod nr. tel: 534-885-400 lub 85-7 333- 567.

 

 

Chór Studzianki

W sobotę 19 maja mieszkańcom Studzianek zaprezentował się Żeński Chór „Christina Morfowa" z Bułgarii. Swym niesamowitym brzmieniem i barwnym występem zachwycił publiczność, która wysłuchała wyśmienitego repertuaru.

 

Chór noszący imię słynnej bułgarskiej śpiewaczki operowej Christiny Morfowej istnieje od 1936 r. Od 1996 r. dyrygentem jest pani Tania Niklewa-Władewa, absolwentka Wydziału Dyrygentury Narodowej Akademii Muzycznej w Sofii.

Więcej…

WFK banerek

Na Dwornej 19 w Wasilkowie kolejna odsłona Wasilkowskiego Forum Kultury organizowanego przez Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie. MOAK zaprasza na spotkanie i debatę o kulturze!

 

 

 

 

 

Więcej…

Ojcowie Niepodległości plakat

W poniedziałek 21 maja 2018 r. o godz. 12 w Wasilkowie, na placu przed kościołem pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia (ul. Kościuszki 2) odbędzie się otwarcie wystawy „Ojcowie Niepodległej", która została przygotowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie.

 

Następnie w Sali Posiedzeń Rady Miejskiej (Urząd Miejski w Wasilkowie, ul. Białostocka 7) odbędzie się konferencja naukowa, podczas której zostaną wygłoszone następujące referaty: „Pułkownik Stanisław Nilski-Łapiński, bohater walk o niepodległość" – dr Łukasz Lubicz-Łapiński (OBEN IPN Białystok); „Józef Piłsudski - droga do niepodległości" – dr Waldemar F. Wilczewski (OBEN IPN Białystok); „Roman Dmowski - twórca nowoczesnego polskiego nacjonalizmu" – dr Paweł Warot (naczelnik OBEN IPN Białystok).

 

Na wernisaż wystawy i konferencję zapraszają organizatorzy:
dyrektor Oddziału IPN w Białymstoku i Burmistrz Wasilkowa.

Zielone Świątki w Skansenie

„Chodzenie z królewną", czy „Wodzenie kusta" – obrzędy towarzyszące kiedyś Zielonym Świątkom, dziś już zapomniane, można będzie podziwiać w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej. Festyn etnograficzny związany z obchodami tego ludowego święta organizujemy już po raz dziesiąty.

 

Dawne zwyczaje odtworzą zespoły folklorystyczne z Polski i Białorusi. Jak co roku ich prezentacjom będzie towarzyszył kiermasz rękodzieła ludowego, degustacja i sprzedaż potraw regionalnych, warsztaty garncarskie i plecionkarskie, które poprowadzą mistrzowie tych rzemiosł. Ciekawym wydarzeniem będzie z pewnością otwarcie wystawy „10 lat Zielonych Świątek w Skansenie".

Więcej artykułów…

Rozkład MPK

logo_rozklad_bez