Inauguracyjny Koncert XVI MFMOiK im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie

Zainaugurowany w 2005 roku Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie jest jedynym tego typu wydarzeniem kulturalnym w województwie podlaskim. Festiwal na stałe wpisał się w panoramę wydarzeń kulturalnych Wasilkowa i województwa podlaskiego oraz zyskał należne sobie miejsce na mapie artystycznych ośrodków Polski i stał się miejscem przyciągającym wybitnych artystów z Polski jak również z krajów europejskich.

W 2009 roku, w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie i napływające zgłoszenia, szczególnie od zagranicznych artystów Festiwal zyskał rangę międzynarodowego.

Wielkim wyróżnieniem i nobilitacją jest fakt, iż Festiwal od początku uzyskuje patronat honorowy najważniejszych osobistości naszego regionu. Każda edycja Festiwalu odbywa się pod patronatem honorowym Metropolity Białostockiego, Wojewody Podlaskiego, Starosty Powiatu Białostockiego oraz Burmistrza Wasilkowa.

W inauguracyjnym koncercie 6 września br., zatytułowanym „Florilegium musicum” zaprezentowali się Paweł Miczka grający na skrzypcach historycznych, Krzysztof Sokołowski – viola da gamba oraz dyrektor artystyczny wydarzenia Dariusz Hajdukiewicz – organy skrzyniowe.

Już dziś, zapraszamy Was na kolejny koncert,
który odbędzie się w najbliższą niedzielę
13 września o godz. 19:00
w Kościele NMP Matki Miłosierdzia w Wasilkowie.

Inauguracyjny Koncert XVI MFMOiK

Redakcja