Inauguracyjny koncert w ramach XVIII MFMOiK

4 września 2022 r. w Kościele NMP Matki Miłosierdzia w Wasilkowie odbył się inauguracyjny koncert w ramach XVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. ks. Wacława Rabczyńskiego.

Niezmiennie od lat gościmy tu muzyków z całego świata. W tym roku są to artyści z Polski.
Pierwszy koncert w wykonaniu Andrzeja Pietraszko grającego na kornecie i Dariusza Hajdukiewicza grającego na organach już za nami. Publiczność wysłuchała programu artystycznego wykonawców w wielkim skupieniu, nagradzając Ich na zakończenie wielkimi brawami.

Od 2005 roku w ramach 17 edycji Festiwalu odbyło się 76 koncertów z udziałem ponad 220 wspaniałych wykonawców m. in. z Polski, Wysp Alandzkich, USA, Japonii, Rosji, Niemiec, Belgii, Litwy, Białorusi, Danii, Czech, Mołdawii, Ukrainy, Austrii, Włoch. Koncertów wysłuchało ponad 13 tysięcy słuchaczy.

Festiwal jako lokalna artystyczna marka i wyjątkowy muzyczny produkt jest doskonałą formą promocji miasta, naszego regionu i walorów turystycznych województwa podlaskiego w Polsce i w Europie.

Już dziś zapraszamy na kolejny koncert w niedzielę 11 września w kościele NMP Matki Miłosierdzia w Wasilkowie o godz. 19:00. Przed publicznością wystąpią Zuzanna Fedorowicz (harfa) i Magdalena Irmińska (flet). Wejście na wszystkie koncerty jest darmowe.
Serdecznie zapraszamy.

Koncert Inauguracyjny

Fot. K. Hajdukiewicz

Skip to content