Inauguracja Roku Szkoleniowego w Licheniu

Wyróżniona młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie w dniach 25-26 września 2018 r., uczestniczyła w Ogólnopolskiej Inauguracji Roku Szkoleniowego 2018/2019 w Licheniu. Uroczystość rozpoczęła się na Placu przy Dzwonnicy.

Na początek wystąpili zaproszeni goście: Kustosz Sanktuarium w Licheniu oraz Wiceminister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Pan Stanisław Szwed, który przywitał zebranych gości. W trakcie uroczystości zostały wręczone nagrody uczestnikom OHP w Ogólnopolskim Konkursie o tytuł Absolwent Roku OHP. Zastępca Komendanta Głównego OHP pani Renata Wicha, Wiceminister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej pan Stanisław Szwed oraz delegacje młodzieży OHP,  złożyli kwiaty przy pomniku Jana Pawła II w podziękowaniu za VIII rocznicę objęcia patronatem Ochotniczych Hufców Pracy. Msza Święta celebrowana była przez Biskupa Zdzisława Fortuniaka.
Przed powrotem do domu uczestnicy Ośrodka zwiedzili Bazylikę Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej. Dla wszystkich uczestników biorących udział w inauguracji roku szkoleniowego było to niezapomniane przeżycie duchowe.

Autor tekstu: Marta Hakało, Ewa Wołkowycka – wychowawcy OSiW,
Zdjęcia: Ewa Wołkowycka wychowawczyni OSiW

Inauguracja Roku Szkoleniowego w Licheniu
Skip to content