II Ogólnopolska Olimpiada Dzieci i Młodzieży Wędkującej

W dniach 11-13 września br., w miejscowości Wenecja koło Żnina została rozegrana II Ogólnopolska Olimpiada Dzieci i Młodzieży Wędkującej. Okręg PZW Białystok reprezentowała trójka zawodników.

Kategoria dzieci do lat 12:

Julian Klimiuk – koło PZW Wasilków

Kategoria dzieci do lat 14:

Miłosz Świtecki – koło PZW Supraśl

Kategoria młodzieży do lat 16:

Filip Świtecki – koło PZW Supraśl

Nasz debiutujący w tak dużej imprezie Julek Klimiuk zdobył w klasyfikacji generalnej 14 miejsce na 28 zawodników startujących w tej kategorii wiekowej.

Rozegrano 4 konkurencje:
– test z wiedzy wędkarskiej,
– zawody spławikowe,
– trójbój rzutowy i test sprawnościowy.

Drużynowo reprezentacja Białegostoku została sklasyfikowana na 8 miejscu w gronie 16 drużyn. Najlepsze osiągnięcie to indywidualne I miejsce w spławik Filipa Świteckiego i drużynowo III miejsce w trójboju rzutowym. W Olimpiadzie startowało 72 zawodników.

Gratujacje !!!

Zawody Strażników Wędkarskich

W dniu 20 września br., na Łowisku Specjalnym w Bachurach rozegrano doroczne Zawody Strażników Wędkarskich z naszego Okręgu. Miło nam donieść o zajęciu III miejsca naszego reprezentanta Wojciecha Sokołowskiego.