Igłą Malowane – wystawa haftów Jolanty Burzyńskiej

Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie zaprasza na wernisaż wystawy haftu Jolanty Burzyńskiej pn. „Igłą malowane”. Otwarcie odbędzie się w piątek 10 maja 2024 roku o godz. 18:00 w siedzibie MOAK-u (Żurawia 13). Wystawę będzie można oglądać do 30 maja 2024 roku.

Artystka zaprezentuje hafty, które stworzyła w ciągu ostatnich 20. lat. Prace przedstawiają dzieła światowej sztuki. Na wystawie będzie zobaczymy haftowane portrety oraz pejzaże przygotowane w oparciu o dzieła sztuki takich artystów jak Monet, Michał Anioł, Caravadio, Da Vinci, Klimt, Vermeer i wielu innych. Nie zabraknie również prac o tematyce sakralnej. Na wystawie zostanie zaprezentowanych ponad 30 reprodukcji w technice haftu krzyżykowego.

Jolanta Burzyńska to Wasilkowianka, która w technice haftu krzyżykowego, tworzy od ponad 20 lat reprodukcje światowej klasyki sztuki. Przez wiele lat była związana z wasilkowskim ośrodkiem kultury jako pracowniczka oraz dyrektorka. Jej ulubionym nurtem w sztuce jest impresjonizm. Będzie to pierwsza, publiczna ekspozycja prac pani Jolanty.

Skip to content