I.K.O Matsushima Polish Open Otwarty Turniej Karate Kyokushin

5 maja w Szkole Podstawowej im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie odbył się I.K.O Matsushima Polish Open – Otwarty Turniej Kyokushin Karate.

W turnieju wzięło udział 120 zawodników z dziewięciu klubów z Polski, dwóch z Białorusi, dwóch z Ukrainy i po jednym z Estonii, Chorwacji i Rosji.
Wydarzenie oglądali gościnnie Burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz wraz z Zastępcą Dominiką Jocz, Przewodniczącym Rady Miejskiej Jarosławem Aleksandrem Zalejskim, Wiceprzewodniczącym Karolem Krakowieckim oraz radnymi Robertem Lewkowiczem i Łukaszem Marcinem Bojanowskim.
Wśród honorowych rezydentów byli Shihan Klaus Rodian Rex z Danii – Prezydent Europejskiej Organizacji IKO Matsushima, shihan Sergey Lukyanchikov z Ukrainy – Wiceprezydent Europejskiej organizacji IKO Matsushima, shihan Roman Kucfir z Anglii – Branch Chief UK.

Otwierając zawody Burmistrz w swoim wystąpieniu podziękował trenerowi Mirosławowi Jurowczykowi za trud włożony w rozwój Keokushin Team Wasilków.
„Wiem, że dzisiejszy turniej jest dla Was młodzi sportowcy bardzo ważny, dla Waszych trenerów, jak również rodziców. Jest on ważny także dla Gminy Wasilków. Wasze sukcesy to promocja dla naszego miasta, a Wasze zaangażowanie to wspaniały przykład dla innych młodych ludzi.”

Po uroczystym otwarciu rozpoczęły się eliminacje. Zawodnicy startowali w 25 kategoriach wiekowo – wagowych.
Dzielnie walcząc o zwycięstwo i miejsca na podium, prezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności. Zaszczytne miejsce na podium zajęli karatecy z Kyokushin Team Wasilków, plasując się wysoko na liście startujących kolejno zajmując:

1 miejsca – Maria Łapińska, Bartosz Lewkowicz,Zuzanna Łopato , Karolina Kijas.
2 miejsca -Julia Tokarska , Szymon Skiepko, Adrian Jastrzębski, Przemek Ciborowski
3 miejsca – Szymon Potocki, Patryk Dużej.

Wszyscy zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i pucharami, które zostały zafundowane przez Gminę Wasilków, Urząd Marszałkowski i Klub Kyokushin Wasilków.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom!

To już trzecia edycja turnieju. Z roku na rok zainteresowanie wydarzeniem rośnie i jak w tegorocznej edycji odwiedzają nas goście z zagranicy, co przekłada się na promocję naszego miasta i gminy.