Finałowy koncert w ramach Festiwalu Muzyki Organowej

Trebunie Tutki zagrali wczoraj w Wasilkowie finałowy koncert w ramach XV Jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. ks. Wacława Rabczyńskiego.


Na koncert złożyły się głównie reminiscencje z pielgrzymek Jana Pawła II do Polski i Jego wizyt na Podhalu, utworów z autorskiej płyty „Nuty Wielkiego Pasterza” a także z płyty „Podniesienie” dedykowanej Ojcu Świętemu – wręczonej mu podczas specjalnej audiencji oraz ulubione przez Papieża melodie, zagrane podczas „Hołdu Górali Polskich” pod Wielką Krokwią.


Nie zabrakło także osobistych, nie tylko muzycznych wspomnień rodziny Trebuniów-Tutków, zwieńczonych charyzmatycznym utworem „Góry Cię chwalą” z płyty nagranej wspólnie z Twinkle Brothers, a zawiezionej do Watykanu przez ks. prof. Józefa Tischnera.
Nie zabrakło również anegdot i przypowieści, opowiadanych piękną góralską gwarą, za których sprawą duch gór wypełnił nie tylko kościół ale i serca zgromadzonej publiczności.


Ostatni już w tej edycji koncert podsumowany został przez Dyrektora artystycznego pana Dariusza Hajdukiewicza, który podziękował gospodarzowi Proboszczowi Parafii NMP Matki Miłosierdzia oraz Dyrektorowi i Pracownikom Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w Wasilkowie. Krótkie przemówienie wygłosił również Burmistrz Wasilkowa, Adrian Łuckiewicz gratulując za promowanie gminy poprzez muzykę, dając tym samym mieszkańcom dostęp do jej najwyższej jakości w wykonaniu wybitnych artystów z kraju i ze świata.

Dziękujemy za tak licznie zgromadzoną publiczność podczas wszystkich koncertowych niedziel. Do zobaczenia za rok!