Festyn Rodzinny w Jurowcach

13 czerwca na placu szkolnym Szkoły Filialnej w Jurowcach odbył się festyn rodzinny. O godzinie 15 pojawili się pierwsi goście, a potem opiekun szkoły
Pani Beata Jałbrzykowska powitała serdecznie przybyłych gości i oficjalnie otworzyła festyn.
Od początku zabawy dzieci miały możliwość korzystania z wielu atrakcji. Tych standardowych – placu zabaw, ale także z bardziej niecodziennych takich jak: dmuchane zjeżdżalnie, trampolina, bańki mydlane.

Niesamowity okazał się wspaniały niespodziewany gość. Przyleciała do nas papuga Paaro i wspólnie ze wszystkimi uczestniczyła w pokazie przygotowanym przez dzieci. Uczniowie szkoły oraz przedszkolaki zaprezentowały tańce, których nauczyli się podczas zajęć Zumby w naszej szkole.

Jednym z głównych punktów programu były zabawy sportowe prowadzone przez Studio Artystyczne „Anima”. Pojawiła się konkurencja w przeciąganiu liny, nowa wersja ganianego z naklejaniem karteczek na plecy, zabawy muzyczne, które podniosły wszystkich tańca. We wszystkich konkurencjach mogły brać udział całe rodziny z Jurowiec i okolic, nauczyciele, pracownicy oraz zaproszeni goście. Bardzo nam było miło powitać Dyrektor przedszkola „Słoneczne” w Wasilkowie Panią Joannę Broniszewską – Hyży, Radnego Rady Miejskiej Pana Janusza Kozłowskiego, Sołtysa wsi Jurowce Roberta Rogowskiego, Sołtysa wsi Sielachowskie – Osowicze Adama Borowskiego, Sołtysa Rybnik Jacka Kolesińskiego.

Kolejną ciekawą atrakcją były również konkursy z nagrodami przygotowane przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Każdy chętnie sięgał po los i odpowiadał na pytania łapiąc przy tym niezwykłe upominki.

Oczywiście jak festyn to i był smakowity poczęstunek przygotowany przez naszych wspaniałych rodziców. Można było zjeść kiełbaskę z grilla, skosztować domowych wypieków i spróbować innych słodkości. Ponieważ słońce nie odpuszczało, dla ochłody został włączony zraszacz, który zapewnił dodatkową atrakcję dla naszych milusińskich i zostały podane pyszne lody.

Choć było bardzo gorąco to jednak z uśmiechem będziemy wspominać tegoroczny festyn. Pragniemy bardzo podziękować wszystkim rodzicom za tak wielkie zaangażowanie i pomoc! Do zobaczenia na kolejnych uroczystościach.


Mat.: Szkoła Filialna w Jurowcach