Festyn na rzecz Filipka – Wasilków 2 września 2018 r.

12 września to dzień, w którym na świecie ma się pojawić Filipek. Przeważnie czas oczekiwania na dziecko jest radosny, wzruszający. Tym razem jednak jest inaczej. Chłopczyk ma zdiagnozowaną chorobę HLHS – niedorozwój lewej komory serca. Zaraz po porodzie, zostanie odebrany z ramion kochającej mamy i będzie przygotowywany na operację ratującą jego życie.
Z jednej strony odczuwa się radość, że dziecko nareszcie pojawi się na świecie, z drugiej strony – przerażenie, wątpliwość, czy zdążymy zebrać pieniądze, czy operacja się odbędzie, czy przebiegnie pomyślnie… pytań bez odpowiedzi jest mnóstwo. Nie możemy bezpośrednio wpłynąć na los Filipka i zapewnić spokoju jego rodzinie. Możemy jednak znacznie zwiększyć jego szanse na przeżycie.

Gdy dowiedzieliśmy się o tak wielkim zagrożeniu życia dziecka, postanowiliśmy pomóc. Tym bardziej, że konieczna operacja jest bardzo kosztowna. Kwota przewyższająca 300 tysięcy złotych przekracza możliwości finansowe rodziny Filipka. A planowane są trzy operacje. Jednak ta pierwsza jest najważniejsza, bo bez niej chłopiec nie doczeka kolejnych.

Powstał zatem pomysł zorganizowania festynu na rzecz Filipka. Zebrała się grupa ludzi, z których większość wcześniej się nie znała. Ochotników do wzięcia udziału w akcji nie zabrakło. Żadna z firm, do których zgłosiliśmy się z prośbą o wsparcie, nie odmówiła pomocy. Przeciwnie. Otrzymaliśmy wiele sygnałów dobra i życzliwości, które dodają nam wiatru w żagle w dążeniu do wspólnego celu.

Wystarczało hasło: Organizujemy festyn dla chorego dziecka.

Cel przyświeca jeden – uratowanie Filipka. Dlatego już 2 września 2018 r. zapraszamy na festyn.

W programie:

występy zespołów: Dąbrówka, Wasilkowianie, Dorosłe Dzieci, Młodzieżowa Orkiestra Dęta, Dobryje Grajki, Roki, Sochonie Band, Michel, WS, Dots, Szafis oraz występ DJ-a Mietka.

atrakcje dla dzieci: malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, skręcanie balonów, Bubble Soccer, przejażdżki dla dzieci na motocyklach organizowane przez grupę motocyklową Let’s Ride Białystok i grupę M2K, warsztaty dla dzieci, animacje taneczne

licytacje: voucherów od Villa Uroda, Salonu Piękności Afrodyta, MonaMi na zabiegi kosmetyczne i fryzjerskie, Freya na malowanie henną, vouchera od Rycar (wynajem na weekend samochodu z pełnym bakiem), vouchera na przejazd bolidem wyścigowym KTM X Bow jako kierowca od Devil-Cars, vouchera na przelot szybowcem zasponsorowanym przez Huberta Ścisło oraz fanty podarowane przez autorkę Teresę Lipowską, Misie Celisie, Przemka Frankowskiego

pokaz ratownictwa drogowego OSP Wasilków, dzięki uprzejmości firmy Uniwerstal, która oferuje samochód do dyspozycji Straży Pożarnej.

– pokaz pierwszej pomocy Grupa Ratownicza Medival

– wyprzedaż garażowa

– fotobudka

– saturator Wodociągów Białostockich

– gorący poczęstunek (bigos, grochówka) dzięki uprzejmości Karczmy Za Płotem (dostarczenie garkuchni) i pracy pań z Niepublicznego Przedszkola Słonecznego w Białymstoku oraz grill z kiełbaskami.

Osobami odpowiedzialnymi za pozytywne zamieszanie są:

Ekipa Filipka dla której nie ma rzeczy niemożliwych (przygotowania plakatów, grafiki, fantów na licytację do zabaw dla dzieci):

Wojciech Cymbalisty – dyrektor Miejskiego Ośrodka Animacji i Kultury w Wasilkowie

Sebastian Ptaszyński

Marta Żak

Katarzyna Tym

Joanna Ptaszyńska

Magdalena Blalozor

Roxana Stu

Justyna Nosorowska

Do organizatorów i darczyńców dołączyli się:

Andrzej Doroszko

Hubert Ścisło

Devil-Car

Rycar

Uniwerstal

Grupa Ratownicza Medival

OSP Wasilków

Wodociągi Białostockie

Grupa Motocyklowa Let’s Ride Białystok i M2K

Pikles Monika Oleander

Autorka Teresa Lipowska

 

Podczas pikniku wolontariusze będą chodzić z puszkami, do których można będzie wrzucać pieniądze na rzecz Filipka.

Cały festyn zostanie uwieczniony dzięki Drone Zone (filmowanie) oraz Łukaszowi Konopko (fotografia). Festyn został objęty patronatem medialnym „Dzień Dobry Białystok”

2 września 2018 r. na Stadionie Miejskim w Wasilkowie, na ul. Supraślskiej spotykamy się na Festynie na rzecz Filipka. Serdecznie zapraszamy!

Dla osób, które nie mogą się do nas dołączyć podajemy link do zbiórki, gdzie można także wpłacać pieniądze na operację

https://www.siepomaga.pl/uratuj-filipka

Autor Justyna Nosorowska

 

Festyn